تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۱۴:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 172165

از زمان حمله روسیه به کشورش، «والنتین واسیانوویچ» کارگردان اوکراینی، برای پیوستن به این مبارزه به دوربین فیلمبرداری که کار با آن را بهتر می‌داند، روی آورده است.

به کزارش سینماسینما، «والنتین واسیانوویچ» کارگردانی ۵۰ ساله اوکراین که فیلم‌هایش به جنگ و پیامدهای آن پرداخته است، به همراه تهیه‌کننده‌اش «ولادیمیر یاتسنکو» در حال مستندسازی اتفاقاتی است که در حال روی دادن در شهر کیف است و تصاویری از افراد پیر و جوان در حال تخلیه شهر و عبور از پل ویران شده که هدف بمباران قرار گرفته، ثبت کرده‌ است.

«واسیانوویچ» در این باره  به رویترز می‌گوید: «من در کار با دوربین بسیار بهتر از سلاح جنگی هستم… می توانم چیزهایی یاد بگیرم، می توانم فیلمبرداری کنم، می توانم تصاویر بسازم، می توانم به سادگی تماشا کنم و درک کنم. بعداً فکر می‌کنم که از این تصاویر و از تمام اتفاقاتی که در اینجا می افتد چه چیزی می توان ساخت… ترجیح می دهم عکس بگیرم تا از سلاح استفاده کنم».

این سینماگر همچنین اعلام کرد قبل از اینکه روسیه در ماه گذشته “عملیات ویژه” را در اوکراین انجام دهد مانند سایر اوکراینی‌ها یک اسلحه داشت و آموزش هایی را نیز گذرانده بود، چرا که احساس می‌کرد چنین شرایطی ایجاد شود و اوکراین مورد تهاجم قرار گیرد.

«واسیانوویچ» که در شهر ژیتومیر در شمال اوکراین به دنیا آمده، اولین فیلم بلند خود را در سال ۲۰۱۲ با عنوان «کسب و کار معمول» ساخت و فیلم ۲۰۱۹ او نام «آتلانتیس» درباره سربازی که از اختلال اضطرای پس از سانحه رنج می برد، برنده بهترین فیلم در بخش افق‌ها در جشنواره فیلم ونیز در آن سال شد.

جدیدترین فیلم او «انعکاس» نام  دارد که در پس زمینه جنگ سال ۲۰۱۴ بین کیف و جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در شرق اوکراین رخ می دهد. این فیلم سال گذشته در بخش رقابتی جشنواره ونیز رونمایی شد.

 

منبع: ایسنا به نقل از رویترز

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها