تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۹:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 133339

جوایز گلدن گلوب در واکنش به همه‌گیر شدن ویروس کرونا یک تغییر بی‌سابقه در قوانین خود ایجاد کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ایندیپندنت، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) در واکنش به شیوع ویروس کرونا در قوانین خود تغییراتی ایجاد کرد.

از آنجا که پیش از این فیلم ‌ها به منظور واجد شرایط شدن برای شرکت در جوایز گلدن گلوب، نیاز به اکران در سینما داشتند، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود روز گذشته ۲۶ مارس اعلام کرد فیلم‌هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا اکران شان لغو شده است از این قاعده مسثتنی هستند.

بنا به اعلام این انجمن، اگر تهیه کنندگان و استودیوها بتوانند ثابت کنند که قصد داشته اند فیلم شان را بین روزهای ۱۵ مارس تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ پخش کنند، پس از آن یک نمایش تلویزیونی یا پخش از سوی یک سرویس آنلاین برای واجد شرایط شدن این آثار کفایت می کند.

در بیانیه انجمن مطبوعات خارجی هالیوود آمده است: این انجمن بررسی های خود بر روی تاثیر شیوع کووید-۱۹ را بر پخش آثار سینمایی و تلویزیونی ادامه می دهد و ممکن است این تعلیق همچنان ادامه داشته باشد.

با این اعلام انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، بسیاری انتظار دارند آکادمی اسکار نیز از این عمل پیروی کند و یک اتفاق تاریخی در جوایز اسکار درباره نوع نمایش فیلم ها نیز رخ دهد.

این اقدام جوایز گلدن گلوب در حالی صورت می گیرد که بسیاری از فیلم های مشهور مانند «زمانی برای مردن نیست» و «مولان» کمپانی دیزنی تاریخ اکران شان تغییر کرده و نمایش شان به اواخر سال موکول شده است، برخی فیلم ها نیز نمایش شان از سینما به سرویس های آنلاین فرستاده شده است.

«بیوه سیاه»، «مولان»، «پیتر ربیت ۲»، «زمانی برای مردن نیست»، «ماموریت غیرممکن ۷»، «بتمن»، «ماتریکس ۴» و …تنها نمونه ای از این آثار هستند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها