تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 54415

۱۱۶۲۶۹۵_۶۲۰«کن لوچ» کارگردان مطرح انگلیسی ساخت فیلمی درباره رهبر حزب کارگر بریتانیا را آغاز کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش سینماسینما، به نقل از «بازفیدنیوز»، این کارگردان پرافتخار انگلیسی که اخیرا فیلم موفق و تحسین شده «من، دنیل بلیک» را به سینما آورده است، هم‌اکنون مشغول ساخت یک فیلم سیاسی درباره «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر بریتانیاست و تلاش دارد در این فیلم چهره واقعی این سیاستمدار را به تصویر بکشد، اثری که به نوعی یک فیلم انتخاباتی محسوب می‌شود.

«لوچ» که سال‌هاست از منتقدین حزب محافظه‌کار انگلیس است، معتقد است که قابلیت‌های «جرمی کوربین» سیستمدار چپ‌گرا و رهبر حزب کارگر و تلاش او برای ایجاد پیوند با مردم معمولی به خوبی معرفی نشده است.

«لوچ» با ۱۳ بار حضور در بخش رقابتی جشنواره کن، رکورددار و قهرمان معتبرترین رویداد سینمایی جهان است. وی اولین‌بار در سال ۱۹۷۹ با فیلم «جک سیاه» به جشنواره‌ی‌ کن رفت که جایزه‌ی فیپرشی را دریافت کرد و در سال ۱۹۸۱ با فیلم «نگاه‌ها و لبخندها»اولین‌بار نامزد نخل طلا شد که دو جایزه‌ی کلیسای جهانی و سینمای جوان را به‌ دست آورد.

این کارگردان سرشناس در سال ۱۹۹۰ با فیلم سیاسی «دستورکار پنهان» بار دیگر نامزد نخل طلای کن شد و این‌بار هم دو جایزه‌ی هیات‌داوران و کلیسای جهانی را به خود اختصاص داد.

«کن لوچ» در سال ۱۹۹۱ با فیلم «Riff Raff» به جشنواره‌ی کن رفت و جایزه‌ی فدراسیون بین‌المللی منتقدین فیلم را گرفت. پس از آن با فیلم «بارش سنگ‌ها» در سال ۱۹۹۳ دوباره نامزد نخل طلا شد و این‌بار نیز جایزه‌ی هیات‌داوران به وی اعطا شد.

کارگردان ضدجنگ انگلیسی با فیلم «سرزمین و آزادی» در سال ۱۹۹۵ در آستانه‌ی کسب نخل طلا قرار گرفت، اما دو جایزه‌ی فیپرشی و کلیسای جهانی نصیب او شد؛ فیلم‌های «نام من جو است» (۱۹۹۸)، «نان و گل‌های رز» (۲۰۰۰) و «شانزده سالگی شیرین» (۲۰۰۲) نیز در ادامه در جشنواره کن نامزد نخل طلا شد.

وی در نهایت در سال ۲۰۰۶ با فیلم تحسین شده‌ی «بادی که به مرغزار می‌وزد» نخل طلای کن را تصاحب کرد و در سال‌های ۲۰۰۹ با فیلم «در جست‌وجوی اریک» و در سال ۲۰۱۰ با فیلم «مسیر ایرلندی» دوباره نامزد نخل طلا بود و در سال ۲۰۱۲ با فیلم «سهم فرشته» جایزه هیات داوران جشنواره کن را از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۴ نیز فیلم «جیمی هال» را به کن برد.

وی در سال ۲۰۱۶ برای دومین‌بار با فیلم تحسین‌شده «من، دنیل بلیک» موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم شد تا نام خود را در میان چند کارگردان معدود سینمای جهان با دو نخل طلا ثبت کند.

از جمله دیگر افتخارات این کارگردان ۸۰ ساله می‌توان به دریافت شیر طلای افتخاری ونیز در سال ۱۹۹۴، جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی سزاز با فیلم «سرزمین و آزادی» در سال ۱۹۹۶ و جایزه یک عمر دستاورد هنری از جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۰۹ اشاره کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها