تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۱:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 33342

۵۷۳۹۲۲۸۶جوایز «اسب طلایی» سینمای چین شامگاه ۶ آذر ماه با یادی از «عباس کیارستمی» کارگردان فقید ایرانی، به برندگانش اعطا شد.به گزارش سینماسینما، ورایتی نوشت: «تابستان تمام شد» به عنوان بهترین فیلم در جوایز «اسب طلایی» چین معرفی شد.

پنجاه‌وسومین دوره رقابت‌های اسب طلایی از ۴ تا ۲۴ نوامبر در تایپه برگزار شد و چهره‌هایی چون «ژولیت بینوش» و «کوکو لی» در مراسم فرش قرمز این رویداد هنری شرکت کردند.

در مراسم اعطای این جوایز سینمایی که شامگاه ۶ آذر ماه برگزار شد، به «عباس کیارستمی» کارگردان صاحب‌نام سینما ایران ادای احترام شد.

«تابستان تمام شد» که عنوان بهترین فیلم را از این رویداد کسب کرده است؛ در دهه ۱۹۹۰ در مغولستان روایت می‌شود و بازیگر نقش اصلی آن،‌ «کونگ ویی» جایزه بهترین بازیگر نوظهور و جایزه «فیرسکی» را هم از سوی منتقدان دریافت کرد.

در این مراسم نام فیلم «دنیای دیوانه» در دو بخش بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن به عنوان برنده اعلام شد.

«Detective Chinatown» جایزه بخش‌های بهترین طراح صحنه‌های اکشن، بهترین چهره‌پردازی و بهترین طراحی صحنه و لباس را به خانه برد.
جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال نصیب «تریویزا» شد و «آقای مشکلی نیست» جایزه بخش‌های بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و فیلمنامه اقتباسی را به دست آورد. «جریان مخالف» برنده جوایز بهترین تصویربرداری و صدابرداری شد و «من مادام بوواری نیستم» موفق شد، جوایز بهترین کارگردانی و انتخاب تماشاگران را از آن خود کند. جایزه بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، بین «ژو دونگیو» و «ما سیچون» هنرپیشه‌های فیلم «همزاد» تقسیم شد.

از دیگر اتفاقات این مراسم،‌ ناکام ماندن فیلم‌های تایوانی در بسیاری از بخش‌ها بود؛ برخی از فیلم‌های تایوانی در چندین بخش نامزد شده بودند اما تنها موفق به کسب یک جایزه شدند و یا دست خالی مراسم را ترک کردند؛«سرعت خدا» یکی از این نمونه‌ها بود که در هشت بخش نامزد شد اما تنها جایزه کارگردان هنری اسکای سینمای چین را به دست آورد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها