تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۲:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 185912

کمپانی لوکاس فیلم، از ساخت سه قسمت جدید در سری فیلم‌های علمی تخیلی و محبوب «جنگ ستارگان» خبر داد.

به گزارش سینماسینما، «کاتلین کندی»، رئیس کمپانی لوکاس فیلم در مراسم جشن «جنگ ستارگان» در لندن اعلام کرد که پس از یک وقفه چند ساله از سال ۲۰۱۹ که با فیلم «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» همراه شد، سه قسمت جدید از این مجموعه فیلم تولید خواهد شد.

دو فیلم جدید «جنگ ستارگان» توسط «جیمز منگولد» کارگردان فیلم «لوگان» و «دیو فیلونی» خالق مجموعه تلویزیونی «مندلورین» و کارگردان انیمیشن کامپیوتری «جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون» در سال ۲۰۰۸، نظارت خواهند شد.

«کاتلین کندی» رئیس لوکاس فیلم همچنین گفت که فیلم «جیمز منگولد» داستان اولین جدای را روایت می‌کند که نیرو را به کار گرفت و آن را به عنوان یک قدرت رهایی بخش در عصر هرج و مرج و ظلم مهار کرد، در حالی که فیلمی که «دیوید فیلونی» ساخت آن را بر عهده خواهد داشت درباره جنگ در حال تشدید بین بقایای امپراتوری و نوپایان است.

اما سومین فیلم، پروژه‌ای به کارگردانی «شرمین عبید چناوئی» خواهد بود که به نظر می‌رسد که با تغییراتی از جمله خروج برخی عوامل مواجه شده است. این فیلم ۱۵ سال پس از ظهور اسکای واکر اتفاق می افتد و «دیزی ریدلی» قرار است در آن در نقش رِی بازگردد و داستان بازسازی نظم جدید جدای و قدرت‌هایی که برای نابودی آن برمی خیزند را روایت می کند.

لوکاس فیلم اخیرا اعلام کرده که «استیون نایت» جایگزین «دیمون لیندلوف» و «جاستین بریت گیبسون» به عنوان نویسندگان این فیلم سینمایی شده است.

اخیر خبرهای زیادی درباره توسعه و ساخت فیلم‌های جدید «جنگ ستارگان» منتشر شده و پروژه‌های جداگانه‌ای تحت نظارت «کوین فایگی» رئیس استودیو مارول و «پتی جنکینز» کارگردان فیلم «زن شگفت‌انگیز» از مدار تولید کنار گذاشته شده‌اند و پروژه‌های دیگری از کارگردانی چون«تایکا وایتیتی» هنوز در حال توسعه هستند.

همچنین اخیرا اعلام شد که «دنیل کوآن» و «دنیل شاینرت» کارگردانان فیلم موفق و برنده اسکار «همه چیز همه جا به یک‌باره» مشغول ساخت سریال جدیدی در دنیای «جنگ ستارگان» هستند. این دو کارگردان که اخیرا با کسب جوایز بهترین فیلم و کارگردانی، فاتح اسکار ۲۰۲۳ شدند از تابستان سریال جدیدی از دنیای «جنگ ستارگان» را با عنوان «خدمه اسکلت» مقابل دوربین برده‌اند که برای عرضه از سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس آماده می‌شود.

«جورج لوکاس» پس از ساخت سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۳، سه‌گانه‌ای پسانگر از این فیلم را بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ شامل فیلم‌های «تهدید شبح» (۱۹۹۹)، «حمله کلون‌ها» (۲۰۰۲) و «انتقام سیت» (۲۰۰۵) به سینما آورد و در ادامه و پس از یک وقفه هفت ساله حق ساخت این مجموعه فیلم را در سال ۲۰۱۲ به قیمت چهار میلیارد دلار به کمپانی دیزنی فروخت.

در سال ۲۰۱۵ هفتمین قسمت از این مجموعه فیلم که اولین محصول کمپانی دیزنی بود تحت عنوان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی «جی‌.جی آبرامز» اکران شد و به فروش بیش از دو میلیارد دلار دست یافته است و نام خود را در کنار «آواتار» و «تایتانیک» به عنوان سه فیلم تاریخ سینما ثبت کرده که به فروش بیش از دو میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌اند.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» هشتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» و دومین قسمت از یک سه‌گانه جدید از این مجموعه است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده «رایان جانسون» بود که به فروشی بالغ بر  ۱.۳میلیارد دلار دست یافت و در سال ۲۰۱۹ نهمین قسمت از آن سری فیلم با عنوان «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» اکران شد.

مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» تاکنون به فروشی بالغ بر ۸ میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌اند.

منبع: ایسنا به نقل از گاردین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها