تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 135502

سینماسینما، امیرعلی نصیری

«بر دروازه ابدیت» فیلمی در ژانر زندگینامه‌ای و درام به کارگردانی جولیان اشنابل است که در سال ۲۰۱۸ اکران شد. از بازیگران آن می‌توان به ویلم دفو، اسکار آیزاک، روپرت فرند و نیلز آرستراپ اشاره کرد. این فیلم به سال‌های آخر زندگی ونسان ون‌گوگ می‌پردازد و به ‌دنبال رد کردن فرضیه خودکشی این نقاش هلندی است. نام این فیلم نیز از یکی از آخرین نقاشی‌های ون گوگ، تحت عنوان «بر دروازه ابدیت» گرفته شده‌ است.

شاید بتوانم به لحاظ فرمی استفاده کارگردان از لنز واید و دوربین روی دست یا تغییر زاویه دید (از سوم شخص به اول شخص) را کمی درک کنم؛ ولی بیشتر حدس می‌زنم کارگردان تلاش داشته در این فیلم به لحاظ بصری به کارهای ترنس مالیک نزدیک شود. انتخاب ویلم دفو بازیگر نامزد اسکار برای نقش اصلی بسیار هوشمندانه است؛ چون او متخصص غرق شدن در نقش‌هاست، مثل فیلم دیگرش «فانوس دریایی».

برای من که زیاد از نقاشی سر درنمی‌آورم و طرفدار ون‌گوگ نیستم، شاید «بر دروازه ابدیت» فیلم جذابی نباشد؛ اما کسانی که به نقاشی علاقمندند، شاید بیشتر لذت ببرند. اگر این فیلم را دوست داشتید، شما را به تماشای پویانمایی «دوست‌دار تو، ونسان» (۲۰۱۷)، فیلم «فانوس دریایی» (۲۰۱۹) و مطالعه کتاب «شور زندگی» (نوشته اروین استون، ۱۹۳۴) دعوت می‌کنم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها