تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 136028

سینماسینما، امیرعلی نصیری

نظام آموزشی فاسد (Bad Education‎) فیلمی در ژانر کمدی ـ درام است. این فیلم در هشتم سپتامبر ۲۰۱۹ در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش جهانی درآمد و در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۰ از اچ‌بی‌او پخش شد. داستان فیلم که مبتنی بر واقعیت است، در دهکده لانگ آیلند و در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی می‌گذرد. ما شاهد ماجرای دکتر فرانک تاسون (هیو جکمن) هستیم که میلیون‌ها دلار را از مدارس دولتی منطقه اختلاس کرده است. فیلمنامه‌نویس فیلم در کودکی دکتر تاسون را ملاقات کرده بود؛ زمانی که در دبیرستان رُزالین تحصیل می‌کرد.

در پرده آخر فیلم، صحنه‌ای است که فرانک (جکمن) وارد محل کارش می‌شود. مأموران اف‌بی‌آی را در حال بررسی مدارک می‌بیند. با عجله به دفترش پناه می‌برد تا از آن وضعیت بگریزد. ناگهان با مادر و پسری مواجه می‌شود که در ابتدای فیلم دیده‌ایم و به انتظارش نشسته‌اند. پسربچه نامه‌ای برای فرانک نوشته تا بورسیه‌ای را دریافت کند.

با شروع نامه عصبانیت فرانک اوج می‌گیرد تا می‌رسید به کلمه تسریع (acceleration). پسربچه نمی‌تواند آن را بخواند. فرانک تا آستانه انفجار پیش می‌رود؛ ولی برخلاف انتظار ما، با یک مثال از مسابقه ماشین‌رانی، هجّی کلمه را به بچه یاد می‌دهد. حالا که خیالمان کمی راحت شد‌ه‌است، فرانک منفجر می‌شود و مادر بچه را فحش‌بازان می‌کند تا جایی که مجبور به ترک دفتر کار فرانک می‌شوند.

هیو جکمن با پایان یافتن نقش‌آفرینی‌اش در مجموعه فیلم‌های انسان‌های ناشناخته (ایکس‌مِن) و در ششمین دهه زندگی‌اش با این فیلم و بزرگ‌ترین شومن (۲۰۱۷) نشان داد که همچنان بازیگر قابلی است و توانایی‌های فراتر از ایفای نقش لوگان / ولورین دارد.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها