تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 156956

فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسهآثار راه یافته به بخش نهایی فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه اعلام شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی فستیوال سینمای ایران در شانتیئی، پس از انتشار فراخوان، ۵۹ اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت براساس آرای هئیت انتخاب از میان ۴۶ اثر واجد شرایط هفت ۷ اثر بلند سینمایی برگزیده شد. اسامی این آثار به شرح زیر است:

«مهران» به کارگردانی رقیه توکلی، «بدون مرز» به کارگردانی امیر حسین عسگری، «پیرمردها نمی میرند» به کارگردانی رضا جمالی، «روز ششم» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل، «در میان تپه ها» به کارگردانی محمدرضا کیوانفر، «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری و «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی‌حقیقی.

هیات داوران فستیوال سینمای ایران در شانتیئی شامل افراد زیر خواهند بود:

ابوالفضل جلیلی کارگردان و سینماگر (رئیس ایرانی هیات داوران جشنواره)

فردریک بونو مدیر سینماتک فرانسه (رئیس فرانسوی هیات داوران جشنواره)

سارا دِروا سردبیر فیلم فرانسه

کریستف تاردیو دبیرکل گروه تلویزیون دولتی فرانسه و مدیرکل اسبق مرکز ملی سینمای فرانسه

ماری ماسمونتی تولیدکننده سینما و رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مستقل سینمای فرانسه

در بخش غیررقابتی این فستیوال نیز شش اثر با نام های «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی، «صراحی» به کارگردانی سعید نجاتی، «باغ بی برگی» به کارگردانی غزاله سلطانی، «چله» به کارگردانی «داوود خیام»، «زندگی لزج» به کارگردانی «محسن مهری» و «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری حضور خواهند داشت. دبیری این بخش جشنواره به عهده حسین نمازی است.

فستیوال سینمای ایران در شانتیئی، در ۲ بخش رقابتی فیلم‌های بلند داستانی و غیررقابتی فیلم‌های کوتاه با حضور کارگردانان فیلم‌های بلند چهارم تا هفتم نوامبر برابر با ۱۳ تا ۱۶ آبان ۱۴۰۰ در فرانسه و در شهر شانتیئی. برگزار می‌شود

جایزه رسمی و اصلی فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه توسط هیات داوران به فیلم منتخب اهدا و همچنین از فیلم برتر از نگاه تماشاگران و فیلم منتخب توسط دانشجویان رشته سینمای دانشگاه سوربن تقدیر می‌شود.

این فستیوال به ابتکار «مرکز ایران و فرانسه» (سمن فرانسوی تاسیس شده در سال ۱۳۹۵) با همکاری شهرداری شهر شانتیئی، مجموعه کاخ اعظم این شهر، شهرداری سانلیس و دانشگاه سوربن فرانسه و نیز حمایت پنج موسسه هنری و شرکت سینمایی از ایران در راستای شناخت سینمای نوین و معرفی کارگردانان مستعد سینمای ایران در عرصه جهانی برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها