تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 151355

مجید مجیدیوبینار ششمین کنگره بین‌المللی سینمای ایران در اسپانیا با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت ایران در اسپانیا با مشارکت دانشگاه کمپلوتنسه مادرید، بنیاد سینمایی فارابی و خانه آسیا برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، در ششمین کنگره بین‌المللی سینمای ایران در اسپانیا که با حضور کارشناسان و پژوهشگران از ایران و سه کشور اروپایی و آمریکای جنوبی به مدیریت فرانسیسکو گارسیاگارسیا، زهرارضی و دامون افکاری برگزار می‌شود، موضوع عرفان در سینمای ایران- نگاهی به آثار مجید مجیدی به عنوان واحد درسی ارائه خواهد شد.

افتتاحیه این وبینار از ساعت ۱۳ تا ۱۵ سه شنبه ۵ اسفند با حضور و سخنان محمدمهدی احمدی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، حسین انتظامی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مجید مجیدی کارگردان سینما، گارسیاگارسیا از دانشگاه کمپلوتنسه، خوزه آنتونیو روییس معاون بین‌الملل دانشگاه کمپلوتنسه مادرید، مننه گراس بلگر مدیر فرهنگ و جشنواره فیلم کشورهای آسیایی – بارسلونا، زهرا رضی محقق و رییس انجمن سینمایی ایران و اسپانیا، دامون افکاری مدیر فنی وبینار، دکتر خواکین رودریگز مترجم خواهد بود.

همچنین در این روز بر اساس برنامه از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۳ فیلم رنگ خدا به نمایش درمی‌آید و معرفی و تحلیل این فیلم توسط گارسیاگارسیا، خوزه آنتونیو روییس، زهرا رضی، برناردینو هررا (از دانشگاه مرکزی ونزوئلا) و ادواردو پانوس ملوسا از دانشگاه دیگوپورتالس شیلی به عنوان واحد درسی برگزار می شود

برنامه روز دوم این وبینار چهارشنبه ۶ اسفند با نمایش فیلم بید مجنون و معرفی و تحلیل این فیلم به عنوان واحد درسی دانشگاه توسط ادواردو یانوس ملوسا، زهرا رضی و آنا پرسپو (نویسنده و هنرمند) همراه خواهد بود.

در روز سوم نیز، پنجشنبه ۷ اسفند از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۳ به معرفی و تحلیل فیلم باران به عنوان واحد درسی توسط فرانسیسکو خوزه خیل محقق و استاد دانشگاه کمپلوتنسه و پائولا گاررا هنرمند و محقق اختصاص خواهد داشت.

در این روز، اختتامیه این وبینار با سخنان مننه گراس بلگر، زهرا رضی و گارسیا گارسیا برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این وبینار سه روزه، از طریق لینک ثبت نام و ورود می‌توانند برنامه‌های وبینار را دنبال کنند، ضمن آن که برنامه‌های وبینار و استفاده از فیلم‌ها به زبان اسپانیایی برای عموم قابل مشاهده خواهد بود و به شرکت‌کنندگان در این وبینار، گواهی شرکت در وبینار از طرف دانشگاه کمپلوتنسه اعطا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و دریافت لینک می‌توانند به آدرس https://forms.gle/BvgxuwhvDosyLTVa۸ مراجعه کنند و بعد از ثبت نام لینک ورود به وبینار ارسال خواهد شد.

این وبینار با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، دانشگاه کمپلوتنسه مادرید، بنیاد سینمایی فارابی، خانه آسیا، انجمن سینمایی ایران و اسپانیا، انجمن علمی ایکونا۱۴ و دانشگاه دیگو پورتالس شیلی برپا خواهد شد.

منبع: ایرنا

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها