تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۷:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 141275

دوازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما برگزار شد.
به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در این جلسه پیرو مصوبه جلسه یازدهم کارگروه مبنی بر اختصاص درآمد فروش فیلم ها به سالن های سینما و پرداخت معادل فروش خالص آنان به شرکت پخش، مقرر شد با توجه به نیم بها شدن قیمت بلیت، طی ماه های مرداد، شهریور و مهر این میزان برای سینما و شرکت پخش به قیمت بلیت تمام بها برای فیلم های ایرانی اکران اول در نظر گرفته شود و ما به التفاوت به صورت حمایت از سوی سازمان سینمایی به شرکت های پخش و سینماها در پایان اکران هر فیلم پرداخت شود.

همچنین سینماداران بدهکار برای دریافت تسهیلات بانکی به منظور تادیه بدهی اکران۹۸ به دفاتر پخش می توانند از روز ۲شنبه ۱۰ شهریور الی ۲۰ شهریور برای ارائه تقاضا و مدارک ( تصویر پروانه فعالیت سینما و وثایق) و صدور معرفی نامه به صندوق اعتباری هنر مراجعه کنند. این زمان قابل تمدید نخواهد بود.

لیست سینماهای معرفی شده برای دریافت وام جهت تسویه با دفاتر پخش روز دوشنبه منتشر خواهد شد.

این گزارش می افزاید؛ به سینماهای غیردولتی که در مرداد ماه فعال بوده اند به ازای هر سالن ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض داده می شود. این مبلغ به سالن هایی تعلق می گیرد که روزانه حداقل ۳ سئانس فیلم ایرانی نمایش داده باشند .

چنانچه این سینماها قبلا وام قرض الحسنه از صندوق اعتباری هنر دریافت کرده باشند ، این مبلغ از میزان بدهکاری آنان کسر می شود.

در این جلسه گزارشی از پیگیری و اجرای مصوبات جلسات گذشته کارگروه ارائه شد و با نظر مثبت شورای صنفی نمایش بر ادامه نیم بهاء بودن بلیت سینماها تاکید شد.
جلسه دوازدهم کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما با حضور حسین انتظامی، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سیدزاده، غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، رضا سعیدی پور و مسعود نجفی برگزار شد.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها