تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۰۰:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20789

من سالوادور نیستمفیلم «من سالوادور نیستم» به کارگردانی منوچهر هادی با همکاری وابستگی فرهنگی سر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول اکران می‌شود.
به گزارش سینماسینما، مراسم افتتاحیه فیلم «من سالوادور نیستم» با حضور حبیب ایل بیگی (معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی)، مرتضایی‌فر (سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول) پروفسور ایلبر اورتایلی (مورخ مشهور ترکیه)، عبدالرضا راشد (وابسته فرهنگی سرکنسولگری ایران در استانبول، سید امیر پروین حسینی، منصور سهراب پور، حبیب اسماعیلی (مدیر پخش «رسانه فیلمسازان»)، برخی از بازیگران فیلم، شخصیت‌ها، سینماگران محلی و علاقمندان سینما در استانبول برگزار شد.
در این مراسم ابتدا پروفسور «ایلبر اورتایلی» با تمجید از فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، برگزاری هفته‌های فیلم و اکران فیلم‌های ایرانی را در ترکیه گامی در راستای تقویت فرهنگی دو کشور دانسته و با اشاره به غنای تاریخ و تمدن ایران و فرهنگ مشترک دو کشور ایران و ترکیه، افزود: امروز سینما و فیلم‌های معناگرای ایرانی که برگرفته از ارزش‌های انسانی و الهی است خلاء مفاهیم سینمای هالیوود را پر کرده و به صنعت سینمای دنیا خدمت بزرگی را ایفا می‌نماید.
مرتضایی فر هم با گرامیداشت یاد و خاطره سینماگر فقید کشورمان عباس کیارستمی؛ پیرامون ضرورت همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه گفت: بدون شک صنعت سینما بدلیل برخورداری از زبان بین‌المللی و وسعت تاثیرگذاری از مناسبترین ابزار برای تقویت ارتباطات دو کشور است.
حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی هم در این مراسم با تشکر از دست اندرکاران اکران فیلم و حمایت وابستگی فرهنگی سر کنسولگری ایران از این رویدادهای فرهنگی، گفت:صنعت سینمای کشورمان در بعد از انقلاب اسلامی ایران همراه با رشد و شکوفایی بوده است، و امروزه شاهد این هستیم که در بیشتر جشنواره‌های بین‌المللی فیلم‌های ایرانی و سینماگران ایرانی مورد تجلیل قرار می‌گیرند که نشانه این است که سینمای ایران زمینه‌‌های مساعدی برای تولید فیلم‌هایی با مفاهیم ارزنده را فراهم آورده است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: امید است در آینده نزدیک فیلم‌های بیشتری در کشور دوست و برادر ترکیه اکران گردد و شاهد حضور سینماگران ترکیه‌ای نیز در ایران باشیم و این قبیل روادید فرهنگی را بسیار مهم و مؤثر در بهبود روابط فرهنگی دو کشور ارزیابی کرد.
وی همچنین افزود: امید است تا فرهنگ‌دوستان و دوستدارن این هنر همه ساله شاهد اکران همزمان فیلم‌های ایرانی در این کشور باشند.
در این مراسم، وابسته فرهنگی کشورمان عبدالرضا راشد، ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران این رویداد فرهنگی گفت: تأثیرگذاری فیلم و سینما در جهان معاصر و سرمایه‌گذاری گسترده کشورها در این هنر بر کسی پوشیده نیست. همچنین سینما و فیلم ایرانی پس از انقلاب اسلامی، تأثیرگذاری در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خود را مدیون اهتمام ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران به این هنر می‌داند.
نخستین اکران عمومی فیلم همزمان در ۳۰ سالن سینما در شهر های مختلف ترکیه به مدت یک ماه به همت هلدینگ ENG و وابستگی ایران در استانبول از تاریخ ۲۴تیرماه تا ۲۴ مرداد ماه برگزار خواهد شد.
فیلم «من سالوادور نیستم» با زیرنویس ترکی استانبولی پخش شد و نکته جالب در نمایش فیلم، واکنش خوب تماشاگران به فیلم بود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها