تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 100159

فیلم «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به عنوان دهمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» با بیش از ۲۵۰ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم گیشه هفتگی سینمای جهان شد.

 

به گزارش سینماسینما، «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» به کارگردانی «دیوید ییتس» و با فیلم‌نامه‌ای از «جی.کی. رولینگ» دنباله‌ای بر فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» و محصول مشترک آمریکا و بریتانیاست.

این فیلم در مجموع دهمین فیلم از دنیای جادوگری «جی.کی. رولینگ» محسوب می‌شود که رخدادهای آن پیش از مجموعه‌فیلم‌های «هری پاتر » رقم می‌خورد و در آن بازیگرانی چون «ادی ردمین»، «کاترین واترستون»، «جود لا» و «جانی دپ» بازی کرده‌اند.

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» در هفته نخست اکران بین‌المللی خود در ۷۹ کشور به روی پرده رفت و به فروش ۱۹۱ میلیون دلار دست یافت و با احتساب فروش ۶۲ میلیون دلار در آمریکا، مجموع فروش جهانی خود را به  ۲۵۳ میلیون دلار رساند.

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد: فروش آغازین این فیلم ۲ درصد بالاتر از فروش مشابه قسمت قبلی آن «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» بوده است و از رکورد فروش آغازین آن را در ۴۳ کشور پیشی گرفته است.

سینمای چین با ۳۷.۵ میلیون دلار از محل نمایش این فیلم در ۲۰ هزار سالن سینمایی، بهترین بازار خارجی «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» بوده است و پس از آن بریتانیا با ۱۶.۳ میلیون دلار، آلمان با ۱۲.۸ میلیون دلار، روسیه با ۱۲.۲ میلیون دلار و کره جنوبی با ۱۱.۸ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

از دیگر بازارهای پرفروش این فیلم می‌توان به فرانسه (۱۱.۸ میلیون دلار)، ایتالیا (۶.۹)، برزیل (۶.۹)، استرالیا (۶.۷)، مکزیک (۶.۲) و اسپانیا (۴.۷) اشاره کرد و سینماهای ژاپن نیز از جمعه میزبان نمایش این فیلم خواهند بود.

اما  فیلم ابرقهرمانی «ونوم» به کارگردانی «روبن فلیشر» که بر اساس شخصیتی به همین نام از مجموعه کتاب‌های کمیک کمپانی مارول کامیکس ساخته شده‌ است و در آن «تام هاردی» ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد، ۵۵ میلیون دلار از محل ۶۵ بازار بین‌المللی فروخت و جمع فروش بین‌الملل و جهانی خود را به ترتیب به ۵۷۰ و ۷۸۰ میلیون دلار رساند. سینماهای چین با ثبت فروش ۵۱.۲ میلیون دلاری بهترین بازار «ونوم» در هفته گذشته میلادی بودند.

«ونوم» تاکنون ۲۰۷ دلار تنها در چین فروخته است و سومین فیلم ابرقهرمانی پرفروش تاریخ سینمای چین پس از «انتقام جویان: جنگ ابدیت» و «انتقام جویان: عصر اولترون» است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها