تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۰:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 164039

مستند «بر سر خاک» به کارگردانی محسن خان‌جهانی از فردا چهارشنبه ۱۹ آبان در سامانه «هاشور» و مراکز فرهنگی نمایش داده می‌شود.
به گزارش سینماسینما، به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «بر سر خاک» موضوعی درباره محیط زیست و فرونشست خاک در مناطق مختلف ایران دارد.

«بر سر خاک» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و در قالب طرح «اکران حقیقت» در سامانه هاشور و مراکز فرهنگی هنری نمایش داده خواهد شد.

تصویربرداری مستند «بر سر خاک» که دو سال طول کشیده است، توسط امیر جغتایی در شهرهای مختلف انجام شده و تدوین آن را آرش زاهدی اصل برعهده داشته است. در ساخت این مستند علاوه بر گفتگو و برخی تصاویر تکان‌دهنده از فرسایش خاک در ایران، از گفتار متن با صدای شهرام درخشان استفاده شده است.

عواملی که در ساخت این مستند همکاری داشته‌اند، عبارتند از صدابردار: احمدرضا طایی، صداگذار: آرش قاسمی، توازن رنگ و نور: رضا تیموری، تصویربرداری هوایی: احمد آزاد، مدیر تولید: امیر مهدی صادقی.

محسن خان‌جهانی مستندهای «A.B.C.D»، «انتهای خیابان پاستور»، «آزادراه»، «کلاه شیشه‌ای» و … را کارگردانی کرده و در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» جایزه ویژه هیات داوران به دلیل توجه ویژه به بحران زیست محیطی خاک و توجه به پژوهش را برای ساخت فیلم «بر سر خاک» دریافت کرد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها