تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 125073

نامزدهای جوایز فیلم‌ اروپا در سال ۲۰۱۹ اعلام شد و ساخته‌های «پولانسکی»، «آلمادوار» و «بلوچیو» هر کدام در ۴ شاخه، شانس کسب جایزه خواهند داشت.

به گزارش سینماسینما به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «یک افسر و یک جاسوس» ساخته «رومن پولانسکی» که با رونمایی در جشنواره ونیز با استقبال رو به رو شد و توانست جایزه بزرگ هیات داوران ونیز و بهترین فیلم از نگاه انجمن منتقدان بین‌المللی (فیپرشی) را در این جشنواره از آن خود کند، در جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۹ در ۴ شاخه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد (ژان دوژاردن) و فیلمنامه (پولانسکی و رابرت هریس) نامزد کسب جایزه است.

«یک افسر و یک جاسوس» روایتگر داستان واقعی زندگی «آلفرد دریفوس» افسر ارتش فرانسه است که به اشتباه و به جرم جاسوسی برای آلمان‌ها در دهه ۱۸۹۰ میلادی محکوم شد و پس از گذشت چند سال، بی‌گناهی او به اثبات رسید.

«ژان دوژاردن» در این فیلم در نقش افسر ضدجاسوسی بازی می‌کند که بی‌گناهی «دریفوس» را ثابت می‌کند و نقش خود «آلفرد دریفوس» را «لوئیس گارل» بازی کرده است.

اما «پدرو آلمادوار» کارگردان برنده اسکار اسپانیایی نیز با فیلم جدیدش در جوایز فیلم اروپا در چهار شاخه از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای «آنتونیو باندراس» نامزد کسب جایزه معرفی شده است و فیلم ایتالیایی «خائن» به کارگرانی «مارکو بلوچیو» نیز در شاخه‌های بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد و فیلمنامه نامزد کسب جایزه است.

«درد و شکوه» و «خائن» امسال به ترتیب نماینده سینمای اسپانیا و ایتالیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار هستند.

نامزد «پولانسکی» در چهار شاخه از جوایز فیلم اروپا احتمالا چندان مورد استقبال برخی از جمله آمریکایی‌ها قرار نخواهد گرفت چرا که وی به سبب پرونده تجاوز از سال ۱۹۷۵ از آمریکا گریخته و آمریکایی‌ها سال‌هاست در تلاش برای استرداد او هستند.

«بینوایان» از فرانسه ساخته «لاج لی»، «خرابکار سیستم» از آلمان به کارگردانی «نورا فینگشدت» و «محبوب» ساخته «یورگس لانتیموس» نیز از دیگر فیلم‌های مهمی هستند که در شاخه بهترین فیلم جوایز اروپا نامزد کسب جایزه‌اند.

همچنین فیلم «پرتره یک بانو در آتش» به کارگردانی «سلین سیاما» نیز در ۳ شاخه بهترین کارگردانی و بازیگری زن (نومی مرلانت و ادل هینل) نامزد کسب جایزه هستند.

سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا روز هفتم دسامبر (۱۶ آذر) در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود.

 

منبع:  ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها