تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 4116

محمد رسول اللهمدیرکل روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از صدور و ارسال بخشنامه‌ای به کلیه مدارس شهر تهران خبر داد و گفت: در این بخشنامه مجوز تماشای فیلم محمد رسول‌الله(ص) اعلام و در کنار آن به کلیه مسئولان مدارس و انجمن‌های اولیا و مربیان نیز، توصیه می‌شود از این ظرفیت تربیتی نهایت استفاده را ببرند.

مسعود ثقفی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مجوزی برای تماشای فیلم محمد رسول‌الله(ص) برای دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش صادر شده است؟ اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین سه رکن در تربیت دانش آموزان نقش اساسی دارد. نخست نهاد رسمی و عمومی تربیت در کشور (وزارت آموزش و پرورش)، دوم خانواده و سوم سایر نهادهای اجتماعی است که شامل رسانه‌ها و محصولات فرهنگی نیز می‌شود.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین این ارکان وظیفه تربیت دانش آموزان را در شش ساحت برعهده دارد که از جمله آنها ساحت تربیت دینی و اعتقادی دانش آموزان است. از نظر آموزش و پرورش فیلمی مانند محمد رسول‌الله (ص) دارای قابلیت‌هایی است که می‌توانیم به عنوان یک فرصت تربیتی در ساحت تربیت دینی و اعتقادی دانش آموزان از آن بهره ببریم.

ثقفی افزود: تلاش می‌کنیم از این رهگذر دانش آموزانی با هویت ایرانی و اسلامی تربیت کنیم و به غایت سند که دستیابی به مراتبی از حیات طیبه است برسیم.

به گفته وی، بر اساس تفاهمی که با سازندگان فیلم صورت گرفته تخفیف‌های ویژه‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته خواهد شد و به این علت که زمان فیلم طولانی است، در ساعات اکران این فیلم برای دانش آموزان وقفه‌ای به عنوان استراحت در نظر گرفته خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها