تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116802

فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» تنها ۷ میلیون دلار تا رسیدن به رکورد «آواتار» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما فاصله دارد.

به گزارش سینماسینما به نقل از ورایتی، «انتقام جویان: آخر بازی» محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی ۲.۸ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد تا فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی به ۲.۷۸ میلیارد دلار برسد و تنها ۷.۸ میلیون دلار تا شکست رکورد ۲.۷۸۸ میلیارد دلاری «آواتار» پس از بیش از یک دهه و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان فاصله دارد.

«انتقام جویان: آخر بازی» تاکنون ۸۵۱ میلیون دلار از فروش جهانی خود را از گیشه سینمای آمریکا و ۱.۹ میلیارد دلار آن را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده است که در این میان چین با ۶۲۹ میلیون دلار بهترین بازار خارجی این فیلم بوده و پس از آن بریتانیا (۱۱۴ میلیون دلار)، کره جنوبی (۱۰۵ میلیون دلار)، برزیل (۸۵ میلیون دلار) و مکزیک (۷۷ میلیون دلار) قرار گرفته‌اند.

«انتقام جویان: آخر بازی» دنباله «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و همچنین «انتقام‌جویان» (۲۰۱۲) و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵) است و بیست و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که برادران «روسو» آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از «کریستوفر مارکوس» و «استیون مک‌فیلی» کارگردانی کرده‌اند.

«رابرت داونی جونیور»، «کریس ایوانز»، «مارک رافلو»، «کریس همسورث»، «اسکارلت جوهانسون»، «جرمی رنر»، «دان چیدل»، «پل راد»، «بری لارسون»، «ردلی کوپر» و «جاش برولین» از بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند.

در طول تمام ادوار سینما تاکنون تنها ۵ فیلم موفق به فروش بالغ بر دو میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب «آواتار» (۲.۷۸۸ میلیارد دلار)، «انتقام جویان: آخر بازی» (۲.۷۸ میلیون دلار)، «تایتانیک» (۲.۱۸۷ میلیون دلار)، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (۲.۰۶۸ میلیارد دلار) و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (۲.۰۴۸ میلیارد دلار) هستند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها