تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۰۹:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173928

آیین نامه جدید اکران به زودی از سوی رئیس سازمان سینمایی ابلاغ می‌شود.

به گزارش سینماسینما، علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران با بیان این مطلب درباره مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه با حضور آقای خزاعی ریاست سازمان سینمایی برگزار شد. در این جلسه اطلاعات تفکیکی و مقایسه‌ای اکران و ضریب اشغال سالن‌ها و رده بندی ۴۰ سالن برتر سینمای کشور با جزییات و منحنی‌های آماری مربوطه توسط رییس موسسه سینما شهر در اختیار اعضا قرارگرفت که اطلاعات کارشناسی بسیار سودمندی بود و قطعا داشتن اطلاعات مهم‌ترین رکن برای سیاستگذاری و مدیریت و راهبری ‌پدیده پرمناقشه ای همچون اکران سینمای ایران است.

وی ادامه داد: همچنین اخرین تغییرات و اصلاحات قرارداد یکسان که ملاک اصلی کار میان پخش کنندگان و سینماداران است به تصویب رسید و مقرر شد این قرارداد پس از ابلاغ رئیس سازمان سینمایی در سمفا بارگذاری شود و طبعا فیلم‌های آتی با استفاده از این قراردادها روانه اکران می‌شوند.

سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به دستور بعدی شورا با محوریت تدوین آیین نامه (نظامنامه) اکران خاطرنشان کرد: پیش نویس آیین نامه (نظامنامه) تدوین شده با وسواس و به صورت بند به بند آماده شده و در شورا به بحث گذاشته شد که تقریبا به اتمام رسید و پس از ویرایش نهایی در اختیار صنوف قرار می گیرد. با جمع بندی نظرات احتمالی صنوف ظرف یک هفته به تایید نهایی در شورای راهبردی اکران خواهد رسید و سپس، بعد از ابلاغ رئیس سازمان سینمایی مبنای عملکرد اکران امسال و سال‌های آتی سینمای کشور خواهد بود.

سرتیپی در پایان افزود: ان‌شاءالله با کارهای زیرساختی و وسواسی که توسط اعضای شورای راهبردی و صرف وقت در جلسات طولانی، شاهد جوی آرام، قانونمند، پر طراوت و پر رونق همراه با رعایت انصاف و حرکت در مدار عدالت برای اکران سینماها در دوران پر ترافیک فیلم ها پس از کرونا باشیم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها