تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 150872

ابوالحسن داوودی هیات مدیره جدید انجمن تهیه‌کننده – کارگردانان سینمای ایران با انتخاب ابوالحسن داوودی به عنوان رییس این انجمن آغاز به کار کرد.

اولین جلسه هیات مدیره جدید انجمن تهیه‌کننده – کارگردانان (مجمع فیلمسازان) تشکیل شد.

این جلسه که می‌بایست حداقل یک هفته بعد از برگزاری مجمع عمومی تشکیل می‌شد با حضور همه اعضای شورای منتخب، علیرضا داوودنژاد، ابوالحسن داوودی، مهدی فخیم‌زاده، علی ژکان، علیرضا رئیسیان، مجید برزگر و محمد احمدی و با حضور اسماعیل میهن دوست بازرس انجمن و مهرداد فرید رییس سابق هیات مدیره این انجمن در محل خانه سینما تشکیل و مطابق دستور جلسه انتخابات آن انجام شد.

مجید برزگر، سخنگوی جدید این انجمن با اشاره به تشکیل جلسه اول این هیات مدیره گفت: جلسه در روز چهارشنبه، پانزدهم بهمن ماه تشکیل شد. در این جلسه همه منتخبین حضور داشتند و در ابتدا محسن امیر یوسفی به عنوان رییس جلسه انتخابات در مجمع عمومی ۶ بهمن و مطابق قانون انتخابات در جلسه حضور پیدا کرد و توضیحاتی را ارائه و تشکیل قانونی جلسه را تایید کرد.

بعد از تبادل نظر و گفت و گوی شورای مرکزی جدید و بر اساس آنچه در اساسنامه آمده است باید انتخابات انجام و سمت‌های جدید انجمن مشخص می شد. در این جلسه به اتفاق آرا آقای ابوالحسن داوودی به عنوان رییس هیات مدیره، محمد احمدی به عنوان نایب رییس، علی ژکان به عنوان خزانه دار و بنده به عنوان سخنگوی انجمن انتخاب شدیم. آقای اسماعیل میهن دوست به عنوان بازرس در جلسه حاضر و به طور طبیعی انتخاب‌ها را تایید کردند.

وی افزود: در این جلسه و بر اساس صراحت اساسنامه برای انتخاب دبیر که تصریح دارد دبیر انجمن می تواند از بین اعضای شورای مرکزی یا از بین اعضای صنف و با تشخیص هیات مدیره انتخاب شود آقای مهرداد فرید به عنوان دبیر جدید انجمن انتخاب شد.

برزگر با اشاره به حضور حداکثری اعضای انجمن در روز ششم بهمن و انتخابات جدید و با توجه به اهمیت این دوران جدید در سینمای ایران ادامه داد: بدون شک سینمای ایران وارد دوران تازه‌ای از حیات خود شده است.

تولید وساخت آثار سینمایی و شکل و ظرفیت های جدید نمایش این آثار تعاریف جدیدی را نیاز دارد و انجمن تهیه کننده- کارگردانان سینمای ایران به شکل جدی وظیفه خود می‌داند با تمام انرژی و توانِ خود جهت ارایه راهکارهای جدید و همچنین صیانت از حقوق تالیفی تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینمای ایران در تولید و نمایش آثار، موضوعات را بررسی و نسبت به تصحیح و اجرای آن اقدامات لازم را انجام دهد.

انجمن تهیه‌کننده – کارگردانان (مجمع فیلمسازان) یکی از چهار تشکل تهیه‌کنندگی در اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان (شورایعالی تهیه‌کنندگان) است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها