تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 142881

 

بهاره جهاندوست، نقال و قصه گوی ایرانی و جمعی از هنرجویانش به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و روز جهانی صلح، قصه هایی از شاهنامه را برای مخاطبان جهانی روایت کرد.
به گزارش سینماسینما،جهدوست دراین باره گفت : در برنامه ای آنلاین با عنوان «The Miracle» یا «معجزه» روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۸ نفر از شاگردانم در دوره های شاهنامه خوانی و نقالی، دو قصه زال و سیمرغ و زال و رودابه را برای ۷۰ شرکت کننده از کشورهای آمریکا، کانادا، هلند، اتریش، اسکاتلند، کرواسی، اسپانیا، گرجستان، لیتوانی، هندوستان و ترکیه به زبان انگلیسی اجرا کردند.
جهاندوست ادامه داد: هدف از طراحی و اجرای این برنامه معرفی داستان های ایران و شاهنامه به علاقمندان غیرفارسی زبان بود که با توجه به نگاه بدون مرز داستان روایت شده و تلاش قهرمانان این داستان شاهنامه برای رسیدن به صلح، مورد استقبال خوبی قرار گرفت.
در این برنامه زنده، کیمیا یعقوبی، ویانا پرویزیان، ترنم جاهد، پرنیا پونکی، هستی ستایش فر، محیا محمدجعفری، سپیده زربینی و ستایش سلیمی زاده یک ساعت به روایت داستان تولد زال تا ازدواجش با رودابه پرداختند.
بانوی نقال ایرانی در ادامه از حضور در جشنواره بین المللی قصه گویی استانبول در روز شنبه ۵ مهرماه خبر داد و گفت: حضور و قصه گویی من در این جشنواره از سال قبل قطعی شده بود اما به دلیل شیوع کرونا، امسال جشنواره مانند بسیاری از رخدادهای هنری دنیا بصورت آنلاین برگزار می شود و قرار است شنبه شب ساعت ۹ به وقت استانبول یکی از داستان های شاهنامه را برای شرکت کنندگان این جشنواره روایت کنم.
این جشنواره از ۱۰ سپتامبر آغاز شده و تا ۳ اکتبر ۲۰۲۰ ادامه دارد و برنامه هر هفته بصورت زنده از کانال یوتیوب جشنواره با نشانی storyfestist پخش می شود.

 

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها