تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۸:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 16205

<a href=https://cinemacinema.ir/category/sardabir srcset data-srcset=کیوان کثیریان"/>دبیر دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با اشاره به اینکه در این دوره ۴۶ فیلم مورد داوری قرار می گیرند، بیان کرد احتمالا این دوره از جشن در ۲ شب برگزار می‌شود.
کیوان کثیریان دبیر دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در گفتگو با مهر با اشاره به برگزاری دهمین دوره این جشن در اواخر تیرماه سال جاری گفت: برنامه های دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان با تغییر چندانی نسبت به سال های گذشته برگزار نمی شود اما سعی می کنیم تا با برنامه ریزی مناسب مشکلاتی را که در دوره های قبل وجود داشت، برطرف کنیم.

وی ادامه داد: به هر حال این دوره از جشن، دهمین جشن انجمن منتقدان به شمار می رود و سعی می کنیم تا به شکل مناسب تری برگزار شود. البته هنوز درباره مکان و چگونه برگزار شدن این جشن به جمع بندی نهایی نرسیده ایم اما در تلاش هستیم تا این جشن جمع جورتر و با ریتم تندتری برگزار شود.

دبیر دهمین جشن انجمن منتقدان بیان کرد: در بخش انتخاب برگزیدگان نیز در این دوره همچنان شکل آکادمیک حفظ می شود به گونه ای که هم منتقدان قدیمی تر و پیشکسوت و هم دوستان جوان تر و خبرنگاران و منتقدان آرای خود را اعلام می کنند. مانند دوره های قبل نزدیک به ۱۵۰ نفر در این رای گیری شرکت می کنند و براساس آن برگزیدگان این جشن اعلام می شوند.

وی تاکید کرد: طی روزهای آینده، جدول آرا و لیست فیلم ها روی سایت انجمن منتقدان قرار می گیرد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به این سایت آرای خود را ثبت کنند. البته برخی از دوستان پیشکسوت در عرصه سینما هستند که آرا آنها تلفنی و یا کتبی گرفته می شود.

کثیریان با اشاره به فیلم هایی که در این دوره مورد رای گیری قرار می گیرند، توضیح داد: فیلم های تمامی بخش های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و فیلم های ایرانی که در دو بخش مسابقه جشنواره جهانی فیلم فجر بودند شامل «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و «هاری» به کارگردانی امیراحمد انصاری مورد داوری قرار می گیرند که در کل ۴۶ فیلم در دهمین جشن منتقدان داوری می شود.

وی ادامه داد: در این دوره نیز جوایز مختلفی شامل بخش بازیگری شامل ۴ جایزه، فیلمنامه و بهترین کارگردانی شامل ۳ جایزه، جوایز بخش فیلمبرداری تدوین و موسیقی و همچنین ۳ جایزه دست آورد فنی اهدا می شود. یک جایزه استعداد درخشان نیز داریم که به فیلمساز اول مورد نظر داده می شود. همچنین دو بزرگداشت خواهیم داشت که شامل تقدیر از یک منتقد و یک سینماگر است.

کثیریان در پایان گفت: با توجه به آنکه جوایز جشنواره مطبوعات و جوایز داروارن انجمن درجشنواره سینما حقیقت  هم اهدا خواهد شد، این احتمال وجود دارد که جشن امسال در دو شب برگزار شود، اما هنوز به نتیجه قطعی در این زمینه نرسیده ایم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها