تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۱:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35270

علیرضا داودنژادسینماسینما، علی پاکزاد– علیرضا داودنژاد درباره‌ آخرین وضعیت فیلم جدیدش «فراری» اعلام کرد شرایط فیلم مشخص نیست، اما تا چند روز آینده روشن خواهد شد که فیلم در جشنواره حضور پیدا می‌کند یا خیر.

به گزارش سینماسینما، وضعیت پایان تولید و حضور در جشنواره فجر فیلم سینمایی «فراری» ساخته جدید علیرضا داود نژاد، این روزها با حرف و حدیث‌هایی همراه است.

این کارگردان باسابقه سینما فرم مربوط، به درخواست حضور فیلم در جشنواره سی و پنجم را پر نکرده است.

داستان این فیلم درباردختری است که از شهرستان به تهران ‌می‌آید و تلاش می‌کند تا با یک ماشین فراری عکسی به یادگار بگیرد. در حال حاضر به دلیل شرایط تولید هیچ تضمینی وجود ندارد که این فیلم در جشنواره حضور پیدا کند.

داودنژاد در گفت‌وگو با سینماسینما، در پاسخ به این سئوال که چرا فیلم را برای جشنواره ارسال نکرده است، گفت: «مشکلات زیادی وجود دارد. فیلم در حال حاضر تکمیل نیست و از لحاظ فنی و امکانات دچار مشکلاتی هستیم. اما فقط مشکلات ما در خصوص کمبود امکانات یا مسائل پیرامونی فیلم نیست. بلکه موضوعاتی از بیرون هم وجود دارد که کار ما را دچار مشکل کرده است.»

او ادامه داد: «اکنون نمی‌توانم به صورت کامل درباره موضوعاتی که فیلم را دچار مشکل کرده است، صحبت کنم زیرا تا چند روز آینده شرایط تغییر خواهد کرد. منتظر می‌مانم تا مفصل درباره این موضوع صحبت کنم. خوشبین هستم و فکر می‌کنم که مشکلات به زودی مرتفع می‌شود و فیلم در جشنواره حضور پیدا می‌کند، البته این گفته‌ها هیچ قطعیتی ندارد. به شخصه به چنین اتفاقاتی عادت دارم و همواره با این مسائل دست و پنجه نرم کرده‌ام. اما اگر مشکلات حل نشد تمام مسائل را بیان خواهم کرد.»

«فراری» یک فیلم اجتماعی است که  نود درصد آن در تهران و بقیه آن  در شمال جلوی دوربین می رود. این فیلم با رویکرد آسیب شناسی جامعه و قشرهای مختلف وعوامل خودشیفتگی کاذب و عدم تناسب زندگی بین طیف های متفاوت با قهرمان خود گلنار به دل شهر می زند. گلنار برای رسیدن به هدف خود در حالی که ۱۸ سال بیشتر ندارد با واقعیت های امروز روبرو می شود. او به تهران می آید تا با ماشین فراری ۸ میلیاردی عکس یادگاری بگیرد. نقش گلنار را ترلان پروانه بازی می کند و تناینده در نقش یک راننده آژانس او در اتفاقات قصه همراهی می کند.

عوامل «فراری» عبارتند از: کارگردان: علیرضا داودنژاد‌، نویسنده: کامبوزیا پرتوی‌، مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری، صدابرداری و صداگذار: پرویز آبنار، طراح صحنه و لباس: بابک کریمی طاری‌، طراح چهره پردازی: عبدالله اسکندری‌، آهنگساز: یحیی سپهری شکیب، عکاس‌: سجاد سپهری، فیلمبرداری پشت صحنه: علی داودنژاد، مدیر تولید: حمید رضا وفایی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان:رضا سخایی،‌ بازیگران: محسن تنابنده، ترلان پروانه‌، سیامک صفری‌، سیما تیرانداز، رضا داودنژاد و رضا کیانیان، تهیه کننده: جهانگیر کوثری و مجید مدرسی.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها