تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۸:۵۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116369

یک کارگردان زن جوان الجزایری با اولین فیلم خود راه دور و دراز اسکار بهترین فیلم خارجی را درپیش گرفت.

به گزارش سینماسینما، الجزایر جزو اولین کشورهایی است که رسما فیلم خود را برای اسکار ۲۰۲۰ انتخاب کرد. کمیته انتخاب فیلم از سوی وزارت فرهنگ الجزایر، امروز خبر داد که ”پاپیشا” اولین ساخته مونیا مدور، برای ارایه به آکادمی اسکار سال آینده انتخاب شده است تا بتواند در رقابت با بقیه فیلمهای غیرانگلیس زبان شرکت کند. این کشور قبلا توانسته بود در سه دوره اسکار به مرحله نامزد شدن دست یابد.

این فیلم امسال در جشنواره کن ۲۰۱۹ بخش نوعی نگاه مورد  توجه قرار گرفت و در چند هفته آینده نیز در کشور خود بنمایش درخواهد آمد. درضمن قرار است از نهم اکتبر در فرانسه بنمایش در آید. دراین اثر داستان دختری ۱۸ ساله که طراح مد لباس زنانه است به همرا ه سه دختر دانشجو از دوستانش روایت می‌شود که علیرغم مشکلات می خواهند یک نمایشگاه مد لباسهای زنانه در پایتخت الجزایر برپا کنند. وی که درزمینه کارش بااستعداد است از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند. با این حال، آنها با واکنش تندی از سوی اسلام گرایان محله شان روبرو می‌شوند. داستان در زمان ۱۹۹۰ اتفاق می افتد که دولت الجزایر در حال مبازه با تروریست های این کشور است و آشوب بخشی از مملکت را فرا گرفته است.

این نخستین فیلم بلند کارگردان آن محسوب می‌شود. از نظر داستان و پرداخت برای کشورهای غربی جذابیتهایی دارد و با انرژی وتحرک ساخته شده و موقعیت زنان ان کشور را در آن مقطع زمانی بررسی می‌کند. با توجه به اینکه این روزها به فیلمسازان زن اهمیت ویژه ای می‌دهند، این فیلم می‌تواند احتمالا از کاندیداهای موفق برای اسکار ۲۰۲۰ تلقی شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها