تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۲:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 33358
چاووشی و مهرجوییماجرای حضور محسن چاوشی در «سنتوری ۲» (سنتوری مرد پائیزی) همچنان و با گذشت ماه‌ها، یکی از موضوعات حاشیه‌ای موسیقی است.

به گزارش سینماسینما، حرف‌های چند روز اخیر محمدرضا شریفی‌نیا که این بگومگوها را نوعی تبلیغات برای «سنتوری» خوانده بود، حاشیه‌ساز شد. او گفته بود: «چاوشی حتماً به «سنتوری دو» برمی‌گردد. آقای چاوشی جزو اصول کار است. مگر می‌شود او نیاید؟ اصلاً خودش خواهد آمد. شاید اینها یک نوع تبلیغات باشد. بالاخره باید چهار تا حرف زده ‌شود که برای فیلم جَو درست شود. چه اشکالی دارد؟ نگران هم نباشید این حرف‌ها بخشی از تبلیغات فیلم است. مهرجویی و چاوشی با هم رفیق‌اند. شما چرا خام می‌شوید؟»
چاوشی: در سنتوری نخواهم بود تا دیگر آقایان نخواهند مرده خودشان را به اسم من زنده کنند!
صحبت‌های شریفی‌نیا به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی منعکس شد تا چاوشی برای سومین‌بار آب پاکی را روی دست عوامل این فیلم بریزد و در گفتگویی تند درباره حضور یا عدم حضورش در این پروژه بار دیگر متذکر شود: «نمی‌دانم چرا این ماجراها تمامی ندارد. به من فحش دادند، گفتند بی‌چشم‌ورو هستم. گفتند نامردم، بی‌معرفت‌ام و رویم را با آوردن خواننده‌های دیگر کم می‌کنند. بعد می‌گویند شوخی کردیم و همه‌اش بازی تبلیغاتی بود؟! شما بروید ببینید تا امروز یک کلمه درباره آقایان حرف نادرست و زشت به زبان آورده‌ام یا نه. ولی دیگر از حد گذشته است. در کشور ما وضع طوری است که اگر کسی حرف نزند، فکر می‌کنند حرفی ندارد و عرصه باز می‌شود که از همه طرف به او بتازند. بعضی دوستان مشخص است چه نفعی از آوردن اسم من نصیب‌شان می‌شود که دائماً در حال ساختن کلاهی از این نمد هستند.»

چاوشی در گفت‌وگو با «روزنامه شهروند» ادامه داد: «هزار بار ابراز امیدواری کردم که آقای مهرجویی و دست‌اندرکاران فیلم «سنتوری» موفق باشند؛ ولی گویا اشتباه می‌کردم. من نه با آقای شریفی‌نیا، نه با هیچ‌کس دیگری صحبتی نکرده‌ام. محسن چاوشی نه بمب تبلیغاتی است و نه کسی که بخواهند از او استفاده یا بهتر است بگویم سوءاستفاده کنند. وسیله شوخی و خنده و سیبل فحاشی‌های هیچ‌کس هم نیست. کارهای بسیار مهم‌تری از این حرف‌های خاله‌زنکی و پوچ دارم. این خبر که به نقل از آقای شریفی‌نیا منتشر شد، حاصل شیطنت است و کاملاً از آن بی‌اطلاع‌ام. باقی ماجرا را باید از آن رسانه که این خبر را منتشر کرده بپرسید یا از آقای شریفی‌نیا. این هزارمین‌ بار است که اعلام می‌کنم با «سنتوری ٢» همکاری نخواهم کرد و فکر می‌کنم کافی است دیگر آقایان نخواهند مرده خودشان را به اسم من زنده کنند.»

حمله تند مهرجویی برای بار سوم
واکنش‌های مهرجویی درباره عدم حضور چاوشی در «سنتوری ۲» نیز بارها تیتر رسانه‌ها شده است. مهرجویی در نخستین واکنش‌اش پس از اعلام عدم حضور چاوشی در «سنتوری ۲»، در گفتگویی به سایت «موسیقی ما» گفته بود: «بله، ایشان دیگر قطعاً جایی در این فیلم نخواهند داشت و من از دست ایشان به‌شدت رنجیده‌ام. ایشان بخاطر حضور در «سنتوری» موفق به اخذ مجوز شدند و فعالیت‌های رسمی‌شان را در کشور آغاز کردند؛ ولی برای پروژه «سنتوری، مرد پائیزی» رقمی که ایشان تقاضا کردند، دو سه برابر دستمزد کارگردان فیلم بود و همین باعث شد من خیلی از دست ایشان رنجیده‌خاطر شوم. ایشان به جای اینکه از ما بابت فعالیت‌های رسمی‌شان یک تشکر خشک و خالی داشته باشند، این‌گونه جواب ما را داد. آقای «بهرام رادان» نماینده رسمی این فیلم بود که از طرف ما با ایشان رسماً وارد مذاکره شده و ظاهرا آقای چاوشی هم رقم عجیبی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان را به «بهرام رادان» گفته که تنها با این میزان دستمزد، حاضر به همکاری در این فیلم هستند!»

به مرور، بار دیگر حرف و حدیث‌ها درباره حضور چاوشی شدت گرفت و این خوانده بار دیگر این موضوع را تکذیب کرد و در روزهای گذشته نیز پس از صحبت‌های شریفی‌نیا، چاوشی با لحنی تندتر، قطعیت عدم حضورش در «سنتوری مرد پائیزی» را اعلام کرد تا صبح امروز داریوش مهرجویی پاسخی گزنده‌تر و تندتر به گفتگوی دیروز محسن چاوشی بدهد.

داریوش مهرجویی: چاوشی خیلی چیزها را یادش رفته!
کارگردان مطرح سینمای ایران در پاسخ به صحبت‌های تند دو روز گذشته محسن چاوشی صبح امروز در گفتگو با سایت «موسیقی ما» گفت: «من با خواندن جملات ایشان واقعاً متأثر شدم. ایشان خیلی چیزها را یادشان رفته و حالا که به‌دلیل حضور در «سنتوری» توانسته مجاز شود، نمی‌داند که هنوز نان «سنتوری» را می‌خورد. محسن چاوشی التماس هم بکند، اجازه بازگشتش را نمی‌دهم! با چند گروه دیگر وارد مذاکرده شده‌ایم که در صورت تأیید نهایی، نام آنها منتشر خواهد شد.»

داریوش مهرجویی درباره گزینه «گروه چارتار» برای حضور در «سنتوری ۲» نیز گفت: «فعلاً نمی‌توانم تأیید یا تکذیب کنم تا مذاکرات نهایی اتفاق بیفتد. گزینه‌های زیادی مد نظر ما است که تنها در صورتی که به تصویب نهایی و انعقاد قرارداد ختم شوند، نام آنها منتشر خواهد شد.»

منبع: موسیقی ما

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها