تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 1895

برای پنجمین هفته پیاپی فیلمی با حضور بازیگران آمریکایی-آفریقایی پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در بازار آمریکای شمالی شد.

فیلم آدم بی‌نقص

به گزارش «سینماسینما»، تریلر رمانتیک «آدم بی‌نقص» (The Perfect Guy) با اختلاف نزدیک تریلر ترسناک «دیدار» (The Visit) به کارگردانی‌ام. نایت شیامالان را شکست داد و پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در آمریکای شمالی شد.

«آدم بی‌نقص» از جمعه تا یکشنبه در ۲۲۲۱ سینما در ایالات متحده و کانادا ۲۶٫۷ میلیون دلار فروخت و در رده اول جدول فروش قرار گرفت.

در همین حال، «دیدار» ساخته‌ ام. نایت شیامالان در ۳۰۶۸ سینما ۲۵٫۷ میلیون دلار به دست آورد و فیلم دوم شد. این بهترین فروش افتتاحیه یک فیلم ترسناک از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون است.

«آدم بی‌نقص» از شرکت اسکرین جمز باعث شد برای پنجمین هفته پیاپی فیلمی با حضور بازیگران آمریکایی-آفریقایی پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته در بازار آمریکای شمالی شود.

«یک‌راست از کامپتن» (Straight Outta Compton) درباره یک گروه رپ معروف از شرکت یونیورسال سه هفته پیاپی صدرنشین بازار بود و درام مسیحی «اتاق جنگ» (War Room) از شرکت‌های سونی/تری‌استار نیز در تعطیلات روز کارگر این عنوان را به خود اختصاص داد.

آدم بی‌نقص” را دیوید ام. رزنتال از روی فیلمنامه‌ای نوشته تایگر ویلیامز کارگردانی کرده است. سانا لاتان در این فیلم نقش یک لابی‌گر موفق را بازی می‌کند که بین او و یک غریبه جذاب و خطرناک (مایکل ایلی) ارتباطی پرشور برقرار می‌شود و در همین حال سروکله دوست سابقش (موریس چسنات) نیز پیدا می‌شود.

تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه A- داده‌اند. «آدم بی‌نقص» با بودجه‌ای حدود ۱۲ میلیون دلار ساخته شده است. بیش از ۶۰ درصد تماشاگران فیلم در اولین آخر هفته اکران را آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار تشکیل دادند.

از سوی دیگر، ام. نایت شیامالان بعد از شکست تجاری فیلم علمی تخیلی «پس از زمین» در سال ۲۰۱۳ به یک پیروزی احتیاج داشت.

او که فیلم‌هایی چون «حس ششم»، «شکست‌ناپذیر»، «نشانه‌ها»، «بانو در آب» و «اتفاق» را در کارنامه دارد و برای «حس ششم» نامزد اسکار کارگردانی و فیلمنامه شد، «دیدار» را با هزینه شخصی و با بودجه‌ای حدود پنج میلیون دلار ساخته است.

فیلم او درباره یک مادر مجرد است که متوجه می‌شود بعد از دیدار بچه‌هایش با مادربزرگ و پدربزرگشان اتفاقاتی عجیب در خانواده روی می‌دهد. تماشاگران در سینمااسکور به فیلم درجه B- داده‌اند. شیامالان نسخه اولیه «دیدار» را به جیسن بلوم تهیه‌کننده فیلم‌های ترسناک نشان داد. بلوم که با شرکت یونیورسال قرارداد داد، زمینه توزیع فیلم توسط یونیورسال را فراهم کرد.

«دیدار» در ۱۴ بازار در سطح بین‌المللی نیز ۳٫۸ میلیون دلار فروخت.

فیلم جدید شیاملان پنج برابر هزینه تولید خود فروخت

فیلم جدید ام. نایت شیامالان پنج برابر هزینه تولید خود فروخت

«اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک در سومین هفته اکران ۳٫۸ میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه در رده سوم جدول قرار گرفت، مجموع فروش داخلی خود را به ۳۹٫۲ میلیون دلار رساند. پریسیلا سی. شیرر، تی. سی. استالینگز و کارن آبرکرامبی در «اتاق جنگ» بازی می‌کنند. داستان درباره یک خانواده به ظاهر بی‌نقص است که می‌کوشد با کمک خانم کلارا که زنی مسن‌تر و عاقل‌تر است، مشکلات را حل کند.

«قدم زدن در جنگل» (A Walk in the Woods) به کارگردانی کن کواپیس با ۴٫۶ میلیون دلار در رده چهارم قرار گرفت. این فیلم با بازی رابرت ردفورد، نیک نولتی و اما تامپسن بعد از ۱۰ روز مجموع فروش داخلی خود را به ۱۹٫۸ میلیون دلار رسانده است.

«قدم زدن در جنگل» درباره مردی سالخورده به نام بیلی برایسن (با بازی ردفورد) است که بعد از دو دهه زندگی در انگلیس به آمریکا بازمی‌گردد و به این نتیجه می‌رسد که بهترین راه ارتباط با سرزمین مادری خود این است که همراه یکی از بهترین دوستانش (نولتی)، مسیر آپالاچیا را پیاده طی کند.

«مأموریت: غیر ممکن – ملت خودسر» (Mission: Impossible – Rogue Nation) با بازی تام کروز در هفتمین هفته اکران ۴٫۱ میلیون دلار فروخت داد و فهرست پنج فیلم اول هفته را کامل کرد. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی ۱۸۸٫۱ میلیون دلار شده است. از سوی دیگر، بازار بین‌المللی نیز تحت کنترل این فیلم بود و «ملت خودسر» در اولین آخر هفته اکران در چین به فروش چشمگیر ۸۶ میلیون دلار دست پیدا کرد.

درام مسیحی «۹۰ دقیقه در آسمان» (۹۰ Minutes in Heaven) با بازی هیدن کریستنسن و کیت بازورث دیگر فیلمی بود که از آخر هفته در آمریکای شمالی اکران شده است. این فیلم به کارگردانی به کارگردانی مایکل پولیش در ۸۷۸ سینما ۲٫۱ میلیون دلار فروخت و رده نهم جدول را به خود اختصاص داد. فیلم از روی خاطرات دان پاپیر ساخته شده و روایتی از ۹۰ دقیقه حضور او در آسمان بعد از یک تصادف رانندگی هولناک است.

منبع: هالیوود ریپورتر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها