تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۲:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 67537

کارگردان «آخرین پرچم برافراشته» در پیش‌نمایش فیلمش در فستیوال نیویورک از دوست فیلمسازش که چندی پیش درگذشته تجلیل کرد و بازیگران فیلم از تجربه‌شان در تولید فیلم گفتند.

به گزارش سینماسینما، ریچارد لینکلیتر پیش‌نمایش جهانی فیلم «آخرین پرچم برافراشته» را که روز پنجشنبه اکران شد به جاناتان دِمی، کارگردان فقید تقدیم کرد.

لینکلیتر این خبر را در پیش‌نمایش این فیلم در فستیوال فیلم نیویورک اعلام کرد که به عنوان فیلم افتتاحیه روی پرده رفته بود.

در ابتدا کنت جونز مدیر فستیوال روی صحنه رفت و پس از این که از دِمی تجلیل کرد، یاد و خاطره هری دین اسنتون، جان اشبری و هیو هفنر را که همگی تازه درگذشته‌اند زنده نگه داشت و در انتقاد از دونالد ترامپ او را «تبعیض‌گرای جنسی، زن‌ستیز و نژادپرست» خواند.

بعد از او لینکلیتر روی صحنه رفت و درباره دِمی کارگردان «سکوت بره‌ها» که در ماه آوریل از دنیا رفت گفت: «یادم می‌آید که خیلی وقت پیش او را برای نخستین بار دیدم و به سرعت تبدیل به دوستم شد بنابراین می‌خواهم نمایش این فیلم را به جاناتان دمی تقدیم کنم، فیلمسازی الهام‌دهنده و مردی بهتر از فیلمسازی اش.»

داستان فیلم درام «آخرین پرچم برافراشته» ساخته آمازون که بر پایه رمان سال ۲۰۰۵ نوشته دریل پونیکسان ساخته شده، حول محور سه سرباز سابق جنگ ویتنام با نقش‌آفرینی استیو کارل،‌ برایان کرنستون و لارنس فیشبرن می‌گردد که برای دفن کردن یکی از پسرهایشان که در عراق کشته شده دوباره گرد هم می‌آیند.

کرنستون و فیشبرن برای پیش‌نمایش فیلم حاضر بودند اما کارل آنجا نبود چون در حال حاضر مشغول فیلمبرداری جدید فیلم ساخته رابرت زمکیس است. آنها فیلم را در فصل پاییز گذشته و طی انتخابات ریاست‌جمهوری فیلمبرداری کردند. کرنستون در این باره می‌گوید: «شب انتخابات همه‌مان جمع شده بودیم و انتظار داشتیم ببینیم برای نخستین بار یک زن رییس‌جمهور آمریکا می‌شود،‌ اما این اتفاق نیفتاد. همه‌مان حسابی شوکه و حیرت‌زده شده بودیم.»

فیشبرن می‌گوید این فیلم جهانی و بی‌زمان است و به خاطر اینکه داستان انسانیت شخصیت‌هایش را تعریف می‌کند، از بسیاری از جهات از سیاست فراتر می‌رود، با این حال امیدوار است بتواند مخصوصا با سربازان سابق جنگ و خانواده‌هایشان ارتباط برقرار کند.

او می‌گوید: «در نهایت، برای خانواده‌های نظامی و خانواده‌های ستاره‌طلایی جنگ، فقط می‌خواهم آن‌ها بدانند که ما اهمیت می‌دهیم، درک می‌کنیم و عمیقا به خاطر فداکاری آن‌ها متشکر هستیم. موقعیت بسیار بسیار سختی است وقتی عزیزتان چه به انتخاب چه به اجبار خودش را به خطر می‌اندازد و بعد پیش شما بازنمی‌گردد. باید یکی از بدترین تجربه‌هایی باشد که یک آدم می‌تواند داشته باشد. به ندرت پیش می‌آید که ما روی پرده کسانی را که پشت سر مانده‌اند به رسمیت بشناسیم.»

فستیوال فیلم نیویورک که توسط انجمن فیلم لینکلن سنتر برگزار می‌شود تا روز پانزدهم اکتبر ادامه خواهد داشت. کمپانی لاینزگیت فیلم «آخرین پرچم برافراشته» را روز سوم نوامبر اکران خواهد کرد.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها