تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 15675

براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما میزان بینندگان تلویزیونی در سراسر کشور دو درصد و در تهران حدود پنج درصد افزایش داشته است.
با توجه به آمار ارائه شده در این گزارش، شبکه یک سیما در سطح ملی بیشترین میزان بیننده را در سال ۸۸ (۷۸ درصد) و کمترین مخاطب را در سال ۹۲ ( ۵۸/۶ درصد) تجربه کرده است. ولی آمارهای سال گذشته در مرکز از افزایش ۶۸/۶ درصدی بینندگان این شبکه،در سراسر کشور خبر می دهد.
در تهران نیز آمار بینندگان شبکه های تلویزیونی از افزایش ۹درصدی بینندگان شبکه یک خبر می دهد.
شبکه دو سیما نیز در طول سال های ۸۸ تا ۹۳ با کاهش مخاطبان خود روبه‌رو بوده است، به طوری که در طول این سال‌ها میزان بینندگان به مرور تا ۱۹/۱ درصد کاهش را نشان می دهد. با مقایسه آمار دو ساله ۹۳ ( ۵۴/۹ درصد) و سال  ۹۴ (۶۷ درصد) شاهد افزایش تقریبا ۱۳ درصدی مخاطبان این شبکه هستیم.
با مطالعه آمار بینندگان شبکه های سه و چهار طی سال های ۹۳ و ۹۴ نیز به ترتیب افزایش ۴ و ۱۰ درصدی بینندگان ملاحظه می شود. در دیگر شبکه‌ها  نیز افزایش ۶ تا ۱۰ درصدی مشاهده می‌شود.
این تحقیق برگرفته از نظرسنجی های  مرکز پژوهش و سنجش افکار رسانه ملی است که طی سال‌های ۸۸ تا ۹۴ انجام شده و در آن از جامعه آماری افراد بالای ۱۱ سال نمونه‌گیری شده است.

منبع: کیهان

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها