تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 135581

دولت ملی نیوزیلند پروتکل‌های ایمنی و سلامت کشور را تایید کرده که به معنی ادامه پروژه‌های ساخت فیلم و سریال بعد از توقف چند ماهه آن‌ها به خاطر پاندمی کرونا است.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ددلاین، کمیسیون فیلم نیوزیلند تایید کرده که برخی از فیلمبرداری‌های سینمایی و تلویزیونی «از همین حالا با ایمنی در حال انجام هستند». این می‌تواند راه را برای ادامه فیلمبرداری بزرگ‌ترین پروژه‌های این کشور از جمله دنباله‌های جیمز کامرون برای «آواتار» و مجموعه جدید «ارباب حلقه‌ها» محصول آمازون هموار کند.

کامرون و تهیه‌کننده‌اش جان لاندو مشغول فیلمبرداری عناصر لایو اکشن این دنباله‌های بودجه بزرگ بودند که پاندمی شکل گرفت. از آن موقع تا به حال آن‌ها در کالیفرنیا در حال کار برای تهیه بخش‌های مجازی فیلم بوده‌اند و با تیم جلوه‌های ویژه و دیجیتال همکاری می‌کنند.

توییتر رسمی «آواتار» تصویری از کامرون سر صحنه فیلمبرداری را در حال کارگردانی بازیگر فیلم در یک مخزن آبی منتشر کرده است. البته زمان و لوکیشن عکس مشخص نیست و باور می‌رود هنوز تیم کامرون به نیوزیلند بازنگشته باشد.

مراحل تهیه تمام دنباله‌های «آواتار» از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و گفته می‌شود بودجه ترکیبی آن‌ها بیش از یک میلیارد دلار است. اوایل امسال اعلام شد «آواتار ۲» قرار است هفدهم دسامبر ۲۰۲۱ اکران بشود، قسمت بعدی دسامبر ۲۰۲۳ بیرون می‌آید، قسمت چهارم دسامبر ۲۰۲۵ به پرده‌ها می‌رسد و قسمت آخر دسامبر ۲۰۲۷ منتشر می‌شود.

گزارش شده که سریال ابربودجه «ارباب حلقه‌ها» آمازون مجبور شده صدها نفر از بازیگران و دست‌اندرکاران خود در وست آکلند را در اواسط مارس به خانه بفرستد. سریال در حال فیلمبرداری ۲ اپیزود اول به کارگردانی جی‌ای بایونا بود و بیشتر فیلمبرداری‌ها انجام شده بود.

با استناد به کمیسیون فیلم نیوزیلند، حالا هر پروژه‌ای که می‌خواهد به کارش ادامه بدهد باید در پرتالی متعلق به وزارت بهداشت ثبت‌نام کند تا وزارت‌خانه بتواند همه چیز را ردیابی کند.

نیوزیلند یکی از بهترین پاسخ‌ها به کروناویروس را داشته و تا به حال تنها ۱۱۳۹ مورد ابتلا و ۲۱ مرگ در کل کشور به ثبت رسیده است. این کشور به تدریج شروع به تسهیل تدابیر سفت‌وسخت قرنطینه کرده و انتظار می‌رود طی هفته‌های دیگر اجازه گردهمایی‌های بیش از ۱۰۰ نفر هم داده بشود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها