تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 73182

مدت زمان زیادی تا جشنواره ملی فیلم فجر باقی نمانده است اما هنوز یکی از مهمترین برنامه های سینمایی تلویزیون که چندین سال روی آنتن شبکه سه بود، تکلیفش مشخص نشده است.

به گزارش سینماسینما، برنامه سینمایی «هفت» بعد از چند دوره که با اجرای فریدون جیرانی، محمود گبرلو و بهروز افخمی روی آنتن شبکه سه رفت قرار بود اواخر فروردین امسال دوباره روی آنتن برود ولی با وجود اینکه به سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به عنوان مهمترین رویداد سینمایی کشور نزدیک می شویم هنوز خبری از پخش دوباره این برنامه نیست.

و اما ماجراها از آنجا آغاز شد که این برنامه بهمن سال گذشته بعد از جشنواره فیلم فجر حاشیه هایی پیدا کرد و قرار شد با تغییراتی از ابتدای سال ۹۶ پخش شود اما به طور ناگهانی اعلام شد که بهروز افخمی دیگر اجرای برنامه را بر عهده ندارد.

بعد از آن مسئولان صداوسیما برای اجرا، تغییرات و زمان پخش برنامه هر بار وعده ای دادند که هیچ یک از آنها محقق نشد و فقط حاشیه ها برای شروع دوباره برنامه ادامه پیدا کرد. این وعده ها زمان پخش برنامه را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری، بعد از ماه مبارک رمضان و هفته های بعد موکول می کرد اما هنوز هفته وعده داده شده نیامده است.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی چندین بار در نشست ها و برنامه های مختلف بیان کرد که این برنامه به زودی دوباره روی آنتن خواهد رفت و تیمی به سرپرستی ناصر کریمان مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما در حال تعیین سیاستگذاری های مرتبط با برنامه های سینمایی تلویزیون است. با این حال هنوز هیج خروجی مشخصی از فعالیت افراد مشغول به کار در این تیم به دست رسانه ها نرسیده است همچنین میرباقری بعد از مطرح شدن اسامی افرادی به عنوان مجری- کارشناس در رسانه ها اعلام کرد که هر فردی که به صورت گمانه زنی نامش طرح شود از لیست خط خواهد خورد.

در این چند ماه البته شاید فشار سینماگران و مدیران دولتی سینما نیز در متوقف ماندن برنامه بی تاثیر نبوده است؛ لابی هایی که همچنان با مدیران صداوسیما وجود دارد و طیف های مختلفی سعی دارند، بتوانند برنامه ای مطابق با دیدگاه های خود پیش برند.

مدت زمان زیادی تا سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر باقی نمانده است و اگر این برنامه بخواهد در جریان یک جشنواره سینمایی به شکل موفقی عمل کند نیاز است که زودتر روی آنتن برود تا شکل و شمایل و مسیر خود را پیدا کند اما چندین ماه است که از «به زودی» های مدیران سازمان می گذرد و کسی نمی داند که اصلا برنامه «هفت» با چه تیمی و چه زمانی قرار است به آنتن برگردد.

این روزها البته برنامه های نقد دیگری هم در تلویزیون در حال تولید و پخش است که از جدیدترین آنها می توان به «سینما دو» با اجرای حامد عنقا در شبکه دو اشاره کرد همچنین محمود گبرلو از مجریان سابق «هفت» نیز قرار است با یک برنامه نقد در شبکه «شما» به تلویزیون بازگردد با این حال به گفته مرتضی میرباقری معاون سیما، برنامه «هفت» مهمترین برنامه سینمایی تلویزیون است که فعلا جای آن در این رسانه خالیست.

منبع: عطیه موذن، مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها