تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 127854

 جشنواره برلین که برای برگزاری هفتادمین دوره اش از ۲۰ فوریه تا اول مارس  ۲۰۲۰ تدارک گسترده ای دیده است تلاش دارد از حضور فیلمسازان زن استقبال ویژه ای بکند.

به گزارش سینماسینما، در بخش چشم انداز سینمای آلمان، که مدیریت انتخاب های آن با خانم لیندا شوفکر، است تا به امروز آثار چهار کارگردان زن را انتخاب کرده است که همگی فیلمهای اول آنان است. از جمله «بچه های دونده»، اثر باربارا اوته.

این بخش مسابقه ای خواهد بود و جایزه نقدی به فیلم برنده داده خواهد شد؛ البته شنیده می شود که احتمالا یکی از همین چهار فیلم بتواند به بخش اصلی مسابقه بین اللملی راه یابد. در بخش فوروم این دور از جشنواره تمرکز زیادی نیز بر فیلمهایی که راجع به مهاجرت و تبعید ساخته شده قرارگرفته است که فیلمهایی از لبنان، آمریکا، امارات متحده عربی، برزیل، اوکراین و کانادا را دربر می گیرد.

بر مبنای شنیده ها از سینمای ایران بیش از پنجاه فیلم ارسوی نهادهای رسمی و یا پخش کنندگان ایرانی و همچنین به طور شخصی از سوی کارگردانان و تهیه کنندگان ایرانی به جشنواره برلین پیشنهاده شده که باید فیلمهای ایرانیان ساخته شده در خارج از کشوررا هم به آنها افزود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها