تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۲۱:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 98680

 

روزنامه ایران نوشت : پسر شرور که یک ماه قبل به روی یک کارگردان معروف و استاد دانشگاه در غرب تهران اسید ریخته بود در بازجویی ها مدعی شد تحت تاثیر یک فیلم سینمایی اقدام به این کار کرده است.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این حادثه ساعت ۹ شب پنجم مهر در خیابان ۲۲ بهمن رخ داد و بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اطلاع داده شد. با حضور واحد گشت کلانتری در محل مشخص شد جوانی ۱۹ ساله اقدام به اسیدپاشی روی صورت و بدن مردی حدودا ۵۰ ساله کرده و پس از وارد کردن ضربه چاقو به ناحیه شکم و مجروح کردن وی با پنجه بوکس ضرباتی نیز به صورتش زده است اما قبل از فرار توسط اهالی محل وهمسایگان محاصره و در نهایت دستگیر شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «اسیدپاشی» و هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، متهم برای انجام تحقیقات و مشخص شدن انگیزه ارتکاب به اسیدپاشی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در همان تحقیقات اولیه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم یکی از دوستان نزدیک پسر شاکی به نام «رامبد»است؛ بنابراین تحقیقات از رامبد در دستور کار قرار گرفت و او در اظهاراتش با معرفی متهم به عنوان دوست نزدیکش به کارآگاهان گفت: از حدود یک سال پیش بود که در باشگاه ورزشی آموزش «پارکور» با جوانی به نام مازیار آشنا شدم؛ در مدت زمان کوتاهی دوستی ما بسیار صمیمی و نزدیک شد به گونه ای که بیشتر اوقات شبانه روز را با یکدیگر سپری می کردیم؛ همین موضوع باعث شده بود تا من از ادامه تحصیل غافل شوم و به همین علت اعضای خانواده بویژه پدرم با ادامه دوستی من و «مازیار» مخالفت کرد. پدرم دیگر اجازه نداد تا من به باشگاه ورزشی بروم و ارتباط من با مازیار را بشدت محدود کرد؛ از مازیار خواستم تا مدتی به سراغ من نیاید تا اینکه شب حادثه مازیار روی صورت پدرم اسید پاشیده و او را با چاقو و پنجه بوکس مجروح کرد.

متهم در همان تحقیقات اولیه انگیزه خودش را انتقام گیری اعلام کرد و در خصوص شب حادثه به کارآگاهان گفت: طی مدتی که من با رامبد دوست شده بودم، بیشتر اوقات خودم را با او سپری می کردم و همین موضوع باعث شد تا من وابستگی زیادی به رامبد پیدا کنم؛ زمانی که اطلاع پیدا کردم پدرش مانع ادامه دوستی من با او شده، تصمیم به انتقام گرفتم اما جرات این کار را نداشتم تا اینکه شب حادثه به سینما رفتم. فیلم ویژه افراد بالای ۱۳ سال بود و صحنه های خشنی در فیلم وجود داشت؛ با دیدن صحنه های قدرت نمایی با سلاح سرد توسط شخصیت نقش اول فیلم جرات پیدا کردم تا از پدر رامبد انتقام بگیرم؛ پس از پایان اکران فیلم بلافاصله مقداری اسید و همچنین چاقو و پنجه بوکس خریدم و با مراجعه به محل سکونت رامبد و خانواده اش در کمین پدرش نشستم تا اینکه از خانه خارج شد و…».

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: متهم پرونده برای انجام تحقیقات و تکمیل پرونده، با قرار قانونی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

گفت و گو با برادر شاکی
گروه حوادث / برادر قربانی در گفت و گو با خبرنگار حوادث «ایران» با اشاره به جزئیات این ماجرا عنوان کرد: بسیاری از خبرهایی که در این باره در فضای رسانه ای منتشر شده واقعیت ندارد. فرد مهاجم که جوانی ۱۹ ساله است چند ماه قبل با برادرزاده ۱۴ ساله ام در یک باشگاه ورزشی آشنا شد و بخاطر این که آن شخص چه به لحاظ سنی و چه به لحاظ اخلاقی سنخیتی با برادرزاده ام نداشت برادرم مخالف ادامه دوستی فرزندش با این شخص شد. ضمن این که چند بار هم برادرزاده ام از سوی این پسر مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

وی در ادامه افزود: البته بخاطر همین ضرب و شتم ها هم برادرم دو بار در کلانتری باغ فیض و اسلامشهر شکایت کرد که هربار با وساطت ماموران کلانتری از ادامه شکایت اش منصرف شد. بعد از آن، متهم چندباری مزاحم برادرم شد و ۷ ? ۶ بار هم با پیامک تهدیدش کرد. تا این که روز حادثه به جلوی خانه برادرم رفته بود و وقتی برادرم جلو رفته بود تا از او بپرسد که چرا اینقدر برای او و خانواده اش مزاحمت ایجاد می کند، ظرف اسید را بر روی صورت و کتف برادرم می پاشد و حتی بخشی از اسید بر روی برادرزاده ام هم می ریزد و در ادامه هم با چاقو و پنجه بوکس برادرم را مجروح می کند.

این فرد قصد فرار داشته که از سوی همسایه ها محاصره می شود و همان موقع هم قدری از اسید باقیمانده را بر روی خودش می ریزد و اقدام به خودزنی می کند تا بتواند با ایجاد رعب و وحشت از صحنه بگریزد اما مردم اجازه فرار را به او نمی دهند و پلیس او را دستگیر می کند.

وی در پاسخ به این سوال که کار درمانی برادرتان در چه وضعیتی است، گفت: ضربات چاقو در بدن برادرم باعث شده بود تا کبد و روده برادرم دچار آسیب شود و عمل جراحی روی او انجام شد. بعد از آن به بیمارستان سوانح و سوختگی منتقل اش کردیم تا کار ترمیم و جراحی روی صورت و کتف اش صورت گیرد که تاکنون دو عمل جراحی انجام شده است و ضمن این که چشم راستش هم دچار مشکل شده است. برادرم استاد دانشگاه و کارگردان انیمیشن است و تاکنون هیچگاه درگیر چنین ماجراهایی نشده بود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها