تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۲۲:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 139820

در پاسخ به نامه سه تن از اعضای اصلی شورای مرکزی کانون کارگردانان، که در اعتراض به رویه‌هایی در این کانون منتشر شده بود، شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش سینماسینما در این اطلاعیه که با عنوان «مثلث تفرقه در کانون» منتشر شده آمده است:
َاعضای محترم کانون کارگردانان سینمای ایران در آخرین مجمع عمومی خود ماموریتی را به شورای مرکزی محول کرد و آن ثبت قانونی کانون در وزارت کار بود ؛ مهمی که به دلایل مختلف در شوراهای پیشین کانون عملی نشده بود. این مهم با پیگیری تمام اعضای شورای مرکزی در یک سال گذشته و با برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان وزارت کار در حال انجام و پیشرفت است و بخصوص اعضای فعال در این زمینه قطعا تا انجام کامل این ماموریت به کار قانونی خود ادامه داده و ضمن مقاومت در برابر هرگونه کارشکنی جریانی که خواسته های شخصی و یا صنوف دیگر را در کانون جستجو و پیگیری می کنند ، از این مهم دست بر نمی دارند. جریانی که بارها اطلاعات کانون را به خارج از آن و صنوف نه چندان خیرخواه منتقل می کرده و از آنجایی که آنچه برای دیگر اعضا اولویت داشت نه این بازی های کثیف و رسوا که موجودیت قانونی و مقتدر کانون بود ، با متانت و سعه صدر سعی در تحمل آنان و اصلاح افکار و کردارشان داشته اند . با توجه به اینکه در شرایط فعلی برگزاری مجمع عمومی طبق معمول و با حضور تمام اعضای کانون عملی نبود ، هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان پس از مشورت با تعدادی از با تجربه های صنف ضمن حضور رئیس هیات مدیره خانه سینما و با توجه به این مسئله که نماینده محترم وزارت کار اجازه برگزاری مجمع با تعداد بیش از پنجاه نفر را نمی داد ، تصمیم گرفت ، به طور قانونی و با دعوت از پیشکسوتان و تعدادی از کارگردانان جوان مجمع خود را برگزار کند ؛ تا همان فرصت طلبانی که الان از عدم شرکت نماینده کانون در شورای صنفی اکران گله می کنند فردا مدعی نداشتن نماینده در هیئت مدیره خانه سینما نیز نشوند.
شورای مرکزی بارها تاکید کرده که این وظیفه ای خطیر بود که بر عهده ما قرار گرفته و قطعا پس از ثبت کامل کانون در وزارت کار و دریافت شناسه بدون تردید و مکث تمام اعضای کانون کارگردانان به عضویت رسمی انجمن کارفرمایی در آمده و علیرغم اینکه جریان کوچکی سعی می کرد که کارگردان های تک فیلمه از عضویت در این انجمن صنفی کارفرمائی محروم شوند! دیگر اعضای شورا جلوی این حرکت تخریبی را هم گرفتند . البته و با به ثمر نشستن تلاشها ، که بسیار نزدیک است ، شورای مرکزی بلافاصله با برگزاری یک مجمع عمومی فراگیر ، ضمن توضیح و شرح کامل و دقیق اقدامات به عمل آمده ، تصمیم گیری در مورد ادامه فعالیت های خود را به عهده مجمع عمومی قرار خواهد داد. لازم به ذکر است شورای مرکزی کانون بر اساس صورتجلسه موجود در تاریخ چهارشنبه هشتم مردادماه جاری رای گیری برای انتخاب نماینده قانونی خود را در محل کانون و با حضور همه اعضای فعال شورا انجام داده و با اکثریت آرا نماینده خود را جهت حضور در مجمع عمومی خانه سینما انتخاب کرده است . اما جریان کوچکی که به نظر می رسد بازیچه بدخواهان کانون و در پی فروپاشی و تفرقه، آن هم در مقطع حساس انتخابات هیات مدیره خانه سینما هستند، تمام تلاششان را کرده و می کنند تا کانون نماینده ای در انتخابات هیئت مدیره خانه سینما نداشته باشد . باید ذکر کنیم که این جمع کوچک یک هفته زمان داشتند تا به مجمع عمومی قانونی اعتراض کنند و حالا پس از حدود یک ماه و درست در زمانی که نماینده مورد نظرشان برای هیئت مدیره خانه سینما رای نیاورده معترض شدند و عوام فریبانه فریاد طرفداری از اعضای کانون سر می دهند! و جای سوال است که در این چند هفته چرا سکوت کرده اند و هیچ عکس العملی به این مجمع عمومی به قول آنها غیر قانونی! نداشته اند. ما اکثریت اعضای هیئت مدیره حرف های ناگفته زیادی داریم که در اولین مجمع عمومی تمام آنها را در محضر تمامی اعضای شریف و محترم و فهیم خود خواهیم زد و اجازه نمی دهیم عده ای محدود ، ساده لوحانه اما با جنجال سازی هایی که معمولا در سابقه آنها به دفعات دیده شده ، تلاش های دوساله اعضای دیگر را از بین ببرند و با در خطر قرار دادن موجودیت کانون و منافع صنفی حرفه ای اعضای آن ، اینچنین فریبکارانه شعارهای بی پایه بدهند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها