تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۱۹:۱۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 27003

علی جنتیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود حرم مطهر امام رضا(ع) در شهر مشهد گفت: وزارت ارشاد در این شهر به نوعی کوتاه آمده و برای رعایت حرمت امام رضا(ع) از برگزاری کنسرت در این شهر خودداری می‌کند.

به گزارش سینماسینما، علی جنتی ظهر امروز در شهرستان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مسئله خاصی در زمینه موسیقی در کشور پیش نیامده است، اظهار کرد: موسیقی به ویژه موسیقی فاخر یکی از مسائل ضروری در کشور بوده که برای ایجاد نشاط و سرگرمی در جامعه و آرامش بخشی به جامعه ضروری است.

وی با اشاره به تلاش وزارت ارشاد برای حمایت از هنرمندان بخش موسیقی تصریح کرد: مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته و هماهنگی‌ها مطلوب ارزیابی می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به خبرنگاران در مورد وجود برخی مشکلات در حوزه موسیقی در شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: تنها در استان خراسان و بیشتر در شهر مشهد مسائلی پیش آمده بود.

جنتی با اشاره به وجود حرم مطهر امام رضا(ع) در شهر مشهد تاکید کرد: وزارت ارشاد در این شهر به نوعی کوتاه آمده و برای رعایت حرمت امام رضا(ع) از برگزاری کنسرت خودداری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تعداد لغو کنسرت‌ها در کشور نادر بوده و یک موضوع طبیعی محسوب می‌شود، اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با مسئولان قضایی برای برگزاری کنسرت‌ها صورت گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در برخی از شهرستان‌ها قضات و دادستان‌ها به منظور پیشگیری از برخی مشکلات مانع برگزاری کنسرت‌ها می‌شوند که به دنبال حل و فصل آن هستیم.

جنتی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد پخش فیلم رستاخیز اعلام کرد: این فیلم مشکل خاصی نداشته و بیشتر به خاطر احترام به نظر مراجع تقلید که بر عدم نمایش چهره حضرت ابوالفضل(ع) تاکید داشتند خواستار عدم پخش این فیلم شدند.

وی با اشاره به شکایت کارگردان و تهیه کننده فیلم رستاخیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: مراجع قضایی در این موضوع با وجود عدم حکم به نفع این افراد و عدم محکوم کردن وزارت ارشاد اما حکم به پرداخت خسارت عدم پخش این فیلم دادند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تعدادی از سینماهای کشور که در اختیار حوزه هنری است بعضا نسبت به برخی پخش فیلم‌ها مسئله دارند، اضافه کرد: بارها به این سینماها گفته شده همه جوانب در فیلم‌های دارای مجوز از ارشاد رعایت شده و باید پخش شود.

جنتی بیان کرد: در برخی موارد برخی از این سینماها به لحاظ ملاحظاتی که دارند از پخش فیلم‌ها خودداری می‌کند.

وی با اشاره به گسترش سینما در شهرهای مختلف کشور اعلام کرد: هم‌اکنون ۱۰۰ پرده سینما در کشور در حال ساخت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سینما باید توسط بخش خصوصی ساخته شود، گفت: دولت سینما ساز نیست.

وی با اشاره به موافقت شورای شهر در زمینه ساخت سینما در این شهرستان اظهار کرد: این بخش‌ها به دلیل بعد فرهنگی معاف از مالیات بوده و هزینه چندانی بر دوش سازندگان آن نمی‌گذارد.

جنتی با بیان اینکه در گذشته عنوان می‌شد سینماها درآمدزایی و توجیه اقتصادی لازم را ندارند، افزود: این در حالی است که این موضوع هم‌اکنون عکس شده است.

منبع: فارس

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها