تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۰۹ - ۲۱:۴۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 83484
شیرین بینا گفت: هر کس خودش مسئول حرف‌هایی است که می‌زند. هنرمندان افرادی جدا از جامعه خود نیستند. یک هنرمند مانند پروانه معصومی مخالف اظهار نظر سیاسی و هنرمندی مانند لیلا حاتمی موافق اظهار نظر در کشوری دیگر است.

به گزارش سینماسینما، شیرین بینا درباره ورود چهره های جدید برای بازی در آثار مختلف اظهار کرد: تعدادی از این چهره ها کلاس های بازیگری رفته اند و تا حدودی بلد هستند، تعدادی تئاتر کار کرده اند و بر بازی اشراف دارند، اما تعدادی هستند که برای نقش و کار مناسب نبوده، اصلا استعداد بازیگری ندارند و صرفا از روی آشنایی و این که می خواهند مانند گلزار، مهناز افشار و الناز شاکردوست سوپراستار شوند وارد این کار شده اند. تهیه کنندگان نیز صرفا به دنبال کسب پول بیشتر هستند به همین دلیل از کسانی استفاده می کنند که یا پول دریافت نمی کنند و تازه وارد هستند یا پول می دهند که نقش بخرند و نقش های خوب را به این افراد می دهند. این مسائل در حال حاضر موضوعی روتین است، در نتیجه این روند کیفیت آثار تنزل پیدا می کند.

وی ادامه داد: تهیه کننده متوجه نیست وقتی بازیگر نابلد می آورد که در فضای این عرصه نیست و یک کلاس هم نرفته و آموزش ندیده است فضای کار تبدیل به آموزشگاه بازیگری می شود یعنی باید یک خط فیلمنامه دو هزار بار تکرار شود تا آن را به درستی بازی کند، نگاه کردن به دوربین و پیاده کردن احساس در بازی به او دیکته شود. در چنین وضعیتی برداشت ها زیاد و کار طولانی می شود و کیفیت کار با سر زمین می خورد.

بازیگر «مسافری از هند» به گسترش فضای مجازی در میان مخاطبان اشاره کرد و توضیح داد: در تمام دنیا از فضای مجازی استفاده می کنند و معایب و محاسنی دارد که اگر استفاده درست از آن شود می تواند مفید باشد. کتاب، مجله و روزنامه نیز خوب و بد دارد.این روزها اینستاگرام باب شده است در حالی که بنده اهمیتی به ایسنتاگرام نمی دهم، گاهی نگاه می کنم چون موظف می دانم به عنوان انسانی که در جامعه زندگی می کنم مشرف بر موضوعات و وقایع پیرامون خود باشم. در گذشته روزنامه و کتاب در بین مردم رواج داشت اما امروز فضای مجازی باب شده است نه این که از ابزار گذشته استفاده نکنیم اما چون همه آن ها در فضای مجازی وجود دارد استفاده از آن اشکالی ندارد.

بازیگر «مریم مقدس» درباره اظهار نظرهای سیاسی هنرمندان بیان کرد: هر کس خودش مسئول حرف هایی است که می زند. هنرمندان افرادی جدا از جامعه خود نیستند. یک هنرمند مانند پروانه معصومی مخالف اظهار نظر سیاسی و هنرمندی مانند لیلا حاتمی موافق اظهار نظر در کشوری دیگر است. اظهار نظر در مسائل مختلف بستگی به خصوصیت رفتاری و اخلاقی یک هنرمند دارد.

منبع: میزان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها