تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۱:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 78107
رییس انجمن عکاسان سینمای ایران اعلام کرد انجمن نسبت به ترکیب داوران بخش تبلیغات سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر و مشورت نکردن مسئولان جشنواره با انجمن معترض است.

به گزارش سینماسینما، حافظ احمدی رییس انجمن عکاسان سینمای ایران با اشاره به اینکه انجمن نسبت به انتخاب هیات داوران بخش مسابقه تبلیغات سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر معترض است، گفت: با اعلام اسامی هیات داوران بخش مسابقه تبلیغات سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر مراتب اعتراض خود را به دبیرخانه جشنواره اعلام کردیم و گفتیم نسبت به انتخاب داوران بسیار متعجب شده ایم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت عکس در سینمای ایران، این مساله بسیار عجیب بود که از بین ۵ داور تنها یک داور عکاس حضور داشت. به دلیل اهمیت عکاسی در سینمای ایران لازم بود کنار سیف الله صمدیان که یکی از عکاسان خوب کشور است، یک عکاس سینمایی دیگر نیز حضور می‌داشت.

رییس انجمن عکاسان سینمای ایران با اشاره به اینکه هر دوره عکاسان سینمایی با جشنواره فیلم فجر دچار چالش هستند، بیان کرد: دلیل اینکه در هیات داوران ۲ گرافیست و ۲ تدوینگر حضور دارند نمی فهمم و نمی دانم چرا مسئولان برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر برای انتخاب داوری که عکاس سینمایی باشد با انجمن عکاسان همکاری و یا مشورت نکرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: ای کاش ترکیب هیات داوران این دوره از جشنواره مانند دیگر دوره ها انتخاب می شد.

احمدی در پایان گفت: انجمن عکاسان سینمای ایران به زودی طی بیانیه ای مراتب اعتراض خود را به دبیرخانه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعلام می کند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها