تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148142
مونا زاهد که با فیلم خط سفید میان دایره سرخ در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کرده است با انتشار یادداشتی از رد شدن این فیلم چهل دقیقه پس از ثبت نام به شدت انتقاد کرد.
به گزارش سینماسینما ، در این یادداشت اینستاگرامی آمده است:
خدا هیچ مردى و جلوى زن بچه اش شرمنده نکنه
عزیزانم، قربونتون برم، نکنین این کارا رو، با آبرو احساس و زندگى آدما انقدر راحت بازى نکنین، به خدا عمرى از من رفته تا توانستم فیلم ساز شم و یه فیلم بسازم، پدرِ، زن هاى نسل من در اومده تا بتونن به عنوان یه زن سینماگر بشن و راه رو براى دختراى نسل جدید آنقدر سهل کنن، نسل ما بابت این انتخاب از خانواده و جامعه و … طرد شدن و باردار القاب زننده، ما درد و درد و دل و دردسر و رنج زاییدیم و مادر فرزندان بى پدر شدیم و خودمان پدرى کردیم و تامین مخارج فرزندانمان را به عهده گرفتیم.
به خیالتان راحت بود درد زاییدن؟
هفته پیش براى شرکت در جشنواره فجر فرم ثبت نام رو پر کردم و کمتر از یک ساعت ( ۴٠ دقیقه) بعد برایم اس ام اسى ارسال شد که: هنرمند گرامی، فیلم «خط-سفید-میان-دایره-سرخ» به علت مغایرت با ضوابط جشنواره رد شد.
دبیرخانه جشنواره فیلم فجر.
از این همه سرعت عمل حیرت کردم و تعجب که چطور با پر کردن یه فرم معمولى تشخیص دادن فیلم با ضوابط جشنواره مغایرت دارد؟
اما خب پذیرفتم.
امروز اما لیستى منتشر شد با تیتر “فهرست فیلم هاى ثبت نام شده در جشنواره فجر” و اسم فیلم من هم جزوشون بود و همین هم باعث خوشحالى و ذوق زدگى همیاران فیلم و شرمندگى من شد.
دوست داشتین بگین ١١٠ نفر متقاضى شرکت در جشنواره داشتین؟
از ما به عنوان بالا بردن متقاضى هاتون استفاده مى کنین؟
فکر نمی‌کنین بعد از اینکه اسم ما در لیست بعدی‌تون نباشه باعث چه ضررى به فیلم و پیش ذهنیتى به اهالى و دوستداران سینما مى شین؟
فکر نمی‌کنین باعث این تصور مى شه فیلمى که “ندیده اید” مورد پسند واقع نشده؟
تعداد متقاضى جشنواره اگه براتون مهمه خب خود متقاضى هم باید مهم باشه.
الان خوشحالین که صدو دهِ منهاى یک فیلم متقاضى شرکت در جشنواره بودن؟

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها