تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 165131

محمد تاجیک : دیروز و پس از گسترش اخبار فراوان درباره حمله و اعتراض به فیلم شهرگربه ها ،به سریعترین شکلی خودم را به سینما آستارا در شمال تهران رساندم تا به تماشای فیلمی بنشینم که این همه به آن انتقاد و اعتراض شده بود .سید جواد هاشمی کارگردان فیلم هم در مصاحبه ای گفته بود که پس از این اعتزاضات ،اصلاحیه هایی را اعمال خواهد کرد .نگارنده پیش از آنکه هر گونه تغییری در فیلم صورت گیرد خودم را به سینما رساندم تا ببینم دلیل این همه اعتراض چیست؟

جالب است وقتی به سانس ساعت ۱۹ فیلم رسیدم فیلم به دلیل به حد نصاب نرسیدن اصلا نمایش نداشت ولی خب بالاخره من توانستم فیلم را ببینم و اصلا تعجب کردم از این همه اعتراض …چون شهر گربه ها خیلی شبیه همه فیلمهای معمولی سینمای ایران بود که دراین سالها تولید و اکران شده بود.

در چنین وضعیتی، برخی از حدس و گمانها به سمت بازی تبلیغاتی بودن ،چنین اعتراضاتی می رود ولی جنس اعتراضات وجدی بودن معترضان  به گونه ای است که احتمال تبلیغاتی بودن را از بین می برد.

پیش خودم فکر کردم احتمالا معترضان یا سینما تا به حال نرفته اند و یا تولیدات سالهای اخیر سینما را ندیده اند که اینقدر برآشفته اند!یکی از نمایندگان مجلس در مصاحبه ای گفته است که این فیلم احساسات متدینین را جریحه دار کرده است.

اگر به صحنه های رقص و آواز این فیلم معترضند در خیلی از فیلمهای کمدی این سالها ،چنین صحنه های رقص و آوازی وجود دارد .اصولا فیلم شهر گربه ها از معمولی ترین فیلمهای سینمای ایران است واگر قرار است به سبک فیلم شهر گربه ها اعتراض شود، کلا خیلی از این جنس فیلمها نباید ساخته شود!

به نظر نگارنده اتفاقا این فیلم هیج چیزی نداشت که باعث این همه اعتراض شود .قبل از تماشای فیلم پیش خودم گفتم که شاید سکانسها و صحنه های ناجور و منشوری در فیلم وجود داشته که باعث چنین اعتراضاتی شده است .اعتراضاتی که باعث نوعی رپرتاژ آگهی گسترده و رایگان برای فیلم شهر گربه ها شده است ،فیلمی که سید جواد هاشمی به عنوان تهیه کننده چند روز پیش گفنه بود که اگر فیلم فروش نکند احتمالا سروکارش با زندان خواهد بود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها