تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69931

کوئنتین تارانتینو فیلمساز مشهور سرانجام درباره رسوایی هاروی واینستین به سخن درآمد و گفت به حد کافی از کارهای او مطلع بوده و باید در این باره کار بیشتری انجام می‌داد.

به گزارش سینماسینما، کارگردان «هشت نفرت‌انگیز» در گفتگویی با نیویورک تایمز نظرش را درباره رسوایی اخلاقی که همه فضای اطراف تهیه کننده هالیوود را احاطه کرده ابراز کرد و گفت: به حد کافی می‌دانستم و باید کار بیشتری انجام می‌دادم.

وی افزود: درباره او حرف‌های زیادی زده می‌شد و حجمشان آنقدر زیاد بود که دیگر نمی‌شد به عنوان شایعات معمول به آنها نگاه کنی. من فرد دست دومی در رابطه با او نبودم و می‌دانستم او برخی از این کارها را انجام داده‌است.

تارانتینو در ادامه با تاکید بر این که کاش در قبال آنچه می‌شنید احساس مسئولیت می‌کرد، گفت: اگر این کار را کرده بودم باید دیگر با او کار نمی‌کردم.

به این ترتیب تارانتینو تایید کرد که پیش از انتشار گزارش‌های نیویورک تایمز و نیویورکر از رفتار هاروی واینستین مطلع بوده‌است.

نامزد سابق تارانتینو، اریا سوروینو، به وی‌ گفته بود که واینستین قصد نزدیک شدن به وی را داشته است. این کارگردان گفت از بازیگر دیگری نیز چیزی مشابه این را شنیده بود و می‌دانست واینستین مورد مشابهی را با رز مک‌گوان حل و فصل کرده است.

وی معتقد است با وجود این که از چنین مسایلی مطلع بود اما همه آنها را در کنار هم نگذاشت تا بر مبنای آنها الگوی رفتاری واینستین را بررسی کند و همچنان به ساخت فیلم‌هایش با وی ادامه داد؛ و این کاری است که امروز دیگر امکان ندارد انجام دهد.

سازنده «جانگوی آزاد شده» درباره رفتار خودش گفت: کاری که من کردم ماندن در حاشیه بود به همین دلیل هر چه حالا بگویم اهمیتی ندارد.

این کارگردان در ادامه اظهار کرد به این ماجراها خیلی جدی نگاه نمی‌کرد و فکر می‌کرد حداکثر در حد فیلم‌های دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ باشد که منشی یک رییس دور و بر میز او می‌چرخد.

وی درباره موضوع مربوط به نامزد پیشین خودش هم گفت که تصور سوروینو این بود که واینستین یک علاقه شخصی به وی دارد و همین موجب این رفتار شده‌است.

این فیلمنامه‌نویس از مردان هالیوودی خواست تا نقش مسئولانه‌تری در این موارد بر عهده بگیرند و گفت تنها با دادن اعلامیه مشکل حل نمی‌شود بلکه باید به فکر خواهرانمان باشیم.

تارانتینو هفته پیش سکوتش را شکسته بود اما اظهارنظری نکرده بود و گفته بود احساس خشم و درد می‌کند.

این در حالی است که تهیه کننده همه فیلم‌های تارانتینو از زمان ساخته شدن «داستان عامه‌پسند» هاروی واینستین بوده است.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها