تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۲۰:۰۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 128239

علی اصغر شاهوردی صدابردار پیشکسوت سینما گواهینامه درجه یک هنری دریافت کرد.

به گزارش سینماسینما، سید محمد طباطبایی حسینی دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل علی اصغر شاهوردی گواهینامه درجه یک هنری این صدابردار پیشکسوت را به وی اعطا کرد.

وی در این دیدار با اشاره به سابقه کاری شاهوردی آثار او را در تاریخ و ذهن سینمای ایران ماندگار دانست.

طباطبایی اظهار کرد: آقای شاهوردی نه‌ فقط برای هم نسلی‌های خودشان که برای نسل جدید سینما هم به عنوان یک سینماگر شریف و متعهد شناخته شده هستند و در واقع گواهینامه درجه یک هنری از نام هنرمندان بزرگواری مانند ایشان اعتبار می‌گیرد. جای خوشحالی دارد که آقای شاهوردی را در شرایط جسمی و روحی بهتر می‌بینیم و این مهم علاوه بر لطف خداوند مرهون توجه خانواده به ویژه همسر اوست.

در این دیدار مصطفی سماوات دبیر کمیته تخصصی ارزشیابی هنرمندان سینما و احمد میرعلایی از مدیران سابق سینمایی و تهیه کننده سینما نیز حضور داشتند.

همچنین در زمان این دیدار، داریوش مهرجویی کارگردانی که بیشترین سابقه همکاری علی اصغر شاهوردی با وی است در تماس تلفنی جویای احوال او شد.

اصغر شاهوردی سال ۱۳۸۶ هنگام بازگشت از لوکیشن فیلم «چراغی در مه» از شمال دچار حادثه رانندگی و آسیب مغزی جدی شد که مشکلات وی پس از ۱۲ سال همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها