تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 92921

صبح امروز ۲ مردادماه در نشستی، اسامی فیلم های کوتاه «نهمین جشن فیلم کوتاه» اعلام شد.

به گزارش سینماسینما، صبح امروز ۲ مردادماه در نشست نهمین جشن فیلم کوتاه اسامی آثار راه یافته به این جشن اعلام شدند.

بیست و یک نفر از اعضای ایسفا به عنوان هیات انتخاب «نهمین جشن فیلم کوتاه» ۴۰۲ فیلم از ۴۴۸ فیلم ثبت شده در سایت انجمن را که تحویل دبیرخانه جشن شد مورد بازبینی قرار داده و ازبین آثار ۳۸ فیلم به جشن فیلم کوتاه راه پیدا کردند.

اسامی فیلم های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» عبارتند از:

آن سوی دریاچه/عماد خدابخش، آدم پران/امیر رضا جلالیان، افسرده نیستم/محمدارسلان، باگ/کیوان محسنی، بچه خور/محمد کارت،   برافراشتن بادبان/شرمین مجتهد زاده، برف تابستان/امین چادگانی، پیدایش/آبتین مظفری، تاول/مرتضی شمس، تاخیر/علی عسگری، تو هنوز اینجایی/کتایون پرمر، تکلیف/علی خوشدونی فراهانی، تلخ/مجید اسماعیلی، تراداد/محدثه تیموری، تیرگی/ بابک بیگی، ثبوت/مصطفی سلیمانی، جشن/بهنام عابدی، دریا موج موج می لرزد/امیر غلامی، دریای تلخ/فاطمه احمدی، دور از خانه/فرهاد دل آرام، رورانس/سوگل رضوانی، ساقی/علیرضا اسفندیار نژاد، ساعت ۱۷/پدرام نور،   سیندرلا/مهدی آقا جانی،  شب چره/مهدی محمد نژادیان، شو تایم/میلاد با وفا، عافیت/حمید رضا وفاخواه، قرار/امید شمس، گاو آمریکایی/فاطمه طوسی، گسل/سهیل امیر شریفی، گوش سیاه/بهزاد آزادی، ملاقات خصوصی/فرهاد غریبی، مثل بچه آدم/آرین وزیر دفتری، مکافات/مسعود جهانبخش، موج کوتاه/محمد اسماعیلی، مونالیزا/عباس عمرانی،   نقش/فرنوش صمدی، هدیه/سحر ستوده.

همچنین در پیام دبیر جشنواره آمده است:

«یقینا همه در رسانه ها خوانده و شنیده اید که بنا به اعلام مدیرعامل محترم خانه سینما، جشن امسال با توجه به شرایط اقتصادی موجود و فهم فشارهایی که اقشار مختلف متحمل می شوند و اعضائ خانه سینما نیز جدا از این جامعه نیستند، به دور از هزینه های رایج آن برگزار می شود.

انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا)، در راستای این تفکر ارزشمند و با صحه نهادن به آن در نظر دارد همچون سالهای گذشته در قامت بضاعت خود جشن نهم را با آبرو ولی بدور از ریخت و پاش ها به سرانجام برساند و با صدایی رسا به سینمای ایران اعلام کند که ما فیلمسازان و فعالان فیلم کوتاه همیشه از صرف هزینه های کلان فرسنگ ها فاصله داشته ایم چرا که تار و پود فیلم کوتاه با همه این نداری ها و نبودن ها ساخته و پرداخته شده است.

مفتخریم که فیلم کوتاه با وجود همه کمبودها بر راس حرم سینمای ایران قرار دارد و این نه یک ادعا بلکه گواه آن  بیشترین حضور موثر و کسب افتخارات متعدد در فستیوال های معتبر دنیا است.

با آرزوی اینکه فیلم کوتاه ایران  همچنان در بلندای این شکوه باقی بماند.

با افتخار اعلام می کنم همه این فیلم ها برنده های جشن محسوب می شوند زیرا که حضور تک تک این آثار است که جشن ما را می سازد.

پیمان نهان قدرتی

دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه

دوم مرداد ماه ۱۳۹۷»

«نهمین جشن فیلم کوتاه» تابستان ۱۳۹۷ توسط انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) و به دبیری پیمان نهان قدرتی به صورت آکادمی برگزار خواهد شد.

منبع: سینماپرس

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها