تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۱۶:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 8360

«جیمز کامرون» کارگردان هالیوودی در نهایت از اکران قسمت اول از سه‌گانه جدید و علمی تخیلی «آواتار» در کریسمس سال ۲۰۱۷ میلادی خبر داد.

به گزارش سینماسینما، پس از انتشار اخبار گوناگون درباره تاریخ اکران قسمت جدید فیلم «آواتار»، «جیمز کامرون» در حالی از کریسمس ۲۰۱۷ به عنوان تاریخ قطعی نمایش عمومی این فیلم خبر داد که فیلم‌هایی چون قسمت هشتم «جنگ ستارگان» و «شماره یک آماده» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» نیز برای نمایش در زمانی مشابه برنامه‌ریزی شده‌اند.

«کامرون» در گفتگو با «مونترال گازتا» با اشاره به این که برنامه ما برای اکران قسمت جدید «آواتار» کریسمس ۲۰۱۷ است گفت: زمانی که ساخت سه گانه جدید «آوتار» که بصورت همزمان در حال ساخت است پایان یافت هر سال یک قسمت را در سینماها اکران می‌کنیم و بدین ترتیب این فیلم‌ها در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اکران می‌شوند.

او در سال ۲۰۰۹ فیلم «آواتار» را پس از صرف چهار سال زمان راهی سینما کرد و این فیلم در نهایت با ۲٫۷۶ میلیارد دلار، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرد و به همراه فیلم «تایتانیک» تنها فیلم‌هایی هستند که فروشی بیش از ۲ میلیارد دلار داشته‌اند و البته این رکورد با اکران اخیر فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» تهدید می‌شود.

وی در حال حاضر بطور همزمان مشغول آماده‌سازی سه قسمت جدید از این فیلم علمی تخیلی است و طبق گفته «کامرون» این سه گانه جدید از لحاظ داستانی نیز دنباله یکدیگر خواهند بود.

در این سه گانه جدید «جاش فردمن»، «ریک جافا»، «آماندا سیلور» و«شین سالرنو» به «کمرون» در امر نگارش فیلمنامه یاری داده‌اند.

منبع ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها