تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 88484
زمان برگزاری دوازدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت و نهمین جایزه شهید آوینی اعلام شد.

به گزارش سینماسینما، مدیر روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام کرد، دوازدهمین دوره‌ی این رویداد بین‌المللی سینمای مستند ایران، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد شد.

شهنام صفاجو افزود: فراخوان شرکت در این دوره از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» که شامل مقررات عمومی، بخش‌های تفکیک‌شده‌ی جشنواره، جوایز، گاه‌شمار، فرم شرکت و چگونگی ثبت‌نام روی وب‌سایت جشنواره می‌شود، پس از پایان ماه رمضان و در تیرماه ۹۷ اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: نهمین دوره‌ی جایزه شهید آوینی که بخش ویژه‌ی این جشنواره بوده و مختص نمایش فیلم‌های مستند با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه است نیز در همین مقطع زمانی برگزار خواهد شد.

بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه‌ی ایرانی- اسلامی؛ صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی؛ تقویت سینمای مستند خلاق ایران؛ بیان نسبت سینمای مستند با واقعیت‌های اجتماعی؛ آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان؛ توجه به اهمیت اقتصاد سینمای مستند با تاکید بر رفع موانع تولید، توزیع و نمایش این آثار در عرصه‌های داخلی و خارجی، از اصول و اهداف برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها