تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۱۱:۳۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 53868

رهایی از بهشتفیلم سینمایی «رهایی از بهشت» به کارگردانی علی نوری اسکویی به عنوان فیلم افتتاحیه بخش رقابتی «روز انیمیشن» جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

 

 

 

 

به گزارش سینماسینما، «رهایی از بهشت» نخستین فیلم سینمایی انیمیشن ایرانی است که علاوه بر حضور در بازار کن به یکی از بخش‌های رقابتی جشنواره کن راه می‌یابد و با فیلم‌هایی از ژاپن، کره و فرانسه رقابت می‌کند.

این فیلم ۲۲ماه می به عنوان فیلم افتتاحیه بخش «روز انیمیشن» به نمایش در می‌آید و در بازار کن نیز برای اولین بار دیده می‌شود.

این فیلم انیمیشن ۷۶ دقیقه‌ای ساخته علی نوری اسکویی بر مبنای فیلمنامه مجید آسودگان ساخته شده و علی نوری اسکویی و سید وحید علیایی تهیه‌کنندگانش هستند.

داستان فیلم در کشوری در حال جنگ می‌گذرد که یک نویسنده زن و آموزگار باید با دو تن از دانش‌آموزانش در سفری که زندگی را تغییر می‌دهد همراهی کند.

در سال‌های گذشته فیلم‌های دیگری از کشورمان در بخش‌های جنبی یا تبلیغاتی یا بازار فیلم این رویداد هنری به نمایش درآمدند و هر چند سال‌ها پیش فیلم بلند انیمیشن فرانسوی از یک کارگردان ایرانی تبار موفق به کسب جایزه فیلم کن شد، اما این اولین فیلم ساخت ایران است که در این بخش حضور می‌یابد.

از فیلم‌های پیشین این کارگردان می‌توان به انیمیشن «علامت» اشاره کرد. «رهایی از بهشت» تنها انیمیشن در میان فیلم‌های فجر ۹۵ بود که به بخش سودای سیمرغ جشنواره راه یافت.

سال پیش فیلم «بلال» از امارات متحده عربی توانست جایزه بهترین فیلم بلند انیمیشن این جشنواره را از آن خود کند.

نویسنده: کیوان کثیریان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها