تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۶:۴۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62865

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از افتتاح و بهره برداری ۱۰ سالن سینمایی به ظرفیت ۱۳۰۰ نفر در باغ کتاب تهران خبر داد و گفت: به زودی این پردیس سینمایی در قالب ۱۰ سالن سینمایی که در مدت سه ماه به صورت جهادی ساخته شده با حضور شهروندان به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش سینماسینما٬ علیرضا جعفری با اشاره به اینکه سالن اصلی پردیس سینمایی باغ کتاب با دو کاربری سینما و تئاتر است، بیان کرد: این سالن با ظرفیت ۴۸۰ نفر به ارائه خدمات به شهروندان می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه دومین پرده سینمایی بزرگ کشور در سالن اصلی سینما و تئاتر باغ کتاب است، گفت: با توجه به تعداد سالن‌های سینمایی و وجود آمفی تئاتر، امکان پخش و اجرای چندین فیلم و تئاتر به طور همزمان در این مجموعه وجود دارد.

جعفری افزود: در سالن‌های این مجموعه از آخرین استانداردهای سینمایی استفاده شده و سالن اصلی آن به صورت چند منظوره (سینمایی، آمفی تئاتر، اجرای موسیقی و ….) مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باغ کتاب قطب فرهنگی قوی برای شهر تهران محسوب می‌شود، گفت: موقعیت، امکانات و نوع طراحی سالن‌های سینمایی این مجموعه، آن را تبدیل به مرکز سینمایی برای جشنواره کودک و نوجوان خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سالن‌های سینما و سینما تئاتر در بلوک c باغ کتاب در ۴ طبقه شامل لژ به متراژ ۷۶ مترمربع، سالن همکف به متراژ ۵۲۲ مترمربع و سن سالن به متراژ ۴۰۰ متر مربع است، گفت: اتاق گریم و کارگردانی انتهای سن به متراژ ۱۴۶ متر مربع و یک باب انباری در زیر سکوهای سالن به متراژ ۱۹۱ متر مربع از دیگر بخش های این مجموعه است.

جعفری با بیان اینکه سالن شماره ۲ واقع در تراز ۱ دارای ۱۹۳ صندلی است، بیان داشت: سالن به متراژ ۲۵۸ متر مربع، اتاق فرمان به متراژ ۲۳ متر مربع از جمله بخش های این سالن به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه سالن شماره ۳، ۴ ، ۵ و ۶ به ترتیب دارای ۵۰، ۳۰، ۲۹، ۲۳ صندلی است، افزود: فضای حدود ۱۰ متر جهت گیشه نیز در فضای عمومی طبقه همکف بلوک c قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در ادامه به تشریح برخی خدمات فرهنگی، هنری و علمی در باغ کتاب تهران پرداخت و گفت: در باغ کتاب تهران مجموعه های مختلف جهت فعالیت‌های علمی برای کودکان ۸ تا ۱۲ ساله و همچنین ۱۲ تا ۱۸ ساله، اختصاص یافته است و کودکان و نوجوانان می‌توانند در باغ علم به برخی فعالیت‌های مبتنی بر علوم فیزیک، شیمی،‌ مکانیک و زیست بپردازند.

جعفری به باشگاه‌های آموزشی و آکادمیک در این مجموعه اشاره کرد و گفت: باغ کتاب تهران فضایی را برای ایجاد خلاقیت در بین کودکان و نوجوانان فراهم کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بزرگترین کتابفروشی جهان با زیربنای ۱۴ هزار مترمربع و مشتمل بر کتاب‌های بزرگسالان و کودک و نوجوانان در باغ کتاب تهران است.

وی تصریح کرد: بزرگترین بام سبز ایران به مساحت ۲۳ هزار متر مربع برای تفریح و فرهنگ‌سازی مخاطبان در باغ‌ کتاب تهران ایجاد شده است.

باغ کتاب تهران که به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در تیرماه سال جاری راه اندازی شده است، قابلیت‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین‌المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، جانمایی فضاهای مختلف با کاربردهای مختلف و متنوع از جمله گالری و برگزاری نمایشگاههای موقت با موضوعات متنوع و تخصصی و ایجاد کافی شاپ و فروشگاههای مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و…. در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیت و با هر تفکری می‌شود. همچنین باغ کتاب می‌تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و…) به مخاطبان خود ارائه دهد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها