تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۱۳ - ۰۶:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 33998

مرجانه گلچینمرجانه گلچین با حضور در برنامه «دورهمی» به مرور خاطرات خود و حضورش در سریال «آینه‌» در دهه ۶۰ پرداخت و از ایجاد مرزبندی بین بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون گلایه کرد.

به گزارش سینماسینما، برنامه «دورهمی»، شامگاه جمعه ۱۲ آبان، میزبان مرجانه گلچین، بازیگر تلویزیون بود.

در ابتدای این گفت‌و‌گو، مرجانه گلچین پس از پرسش مهران مدیری که گفت قصد پیر شدن ندارید، کپی کارت ملی‌اش را به عنوان هدیه به او داد که مشخص شد متولد سال ۱۳۴۷ است.

این بازیگر درباره شروع کار خود و حضور در سریال «آینه» توضیح داد: «من کارم را از ۹ سالگی با یک برنامه تلویزیونی به کارگردانی غلامحسین لطفی شروع کردم، اما سریال «آینه» باعث شد تا بیشتر دیده شوم. یادم هست که برای تست این کار بهترین لباس‌هایی را که داشتم، پوشیدم.»

مرجانه گلچین درباره وقفه‌ ده ساله‌ای که در کار خود داشته است، گفت: «من آخرین کارم را سال ۷۴ بازی کردم و سپس به مدت ۱۰ سال حضور نداشتم. بعد با سریال «کلانتر» و «زیرزمین» دوباره به عرصه بازیگری بازگشتم.»

او ادامه داد: «من در آن سال‎ها ازدواجی کردم که همسرم موافق بازیگری من نبود و من سعی کردم که با شرایط جدیدم کنار بیایم که نتوانستم و برایم خیلی سخت بود.»

این هنرمند که دانش آموخته موسیقی در رشته نوازندگی تار است درباره خانواده هنرمند گلچین از جمله خواهر، عمو و دخترعمویش گفت: «خیلی از داشتن چنین خانواده‌ای خوشحالم و ای کاش نادیا هم بود تا در عرصه موسیقی با منیژه سه تفنگدار می‌شدیم.»

گلچین درباره بازی در نقش طنز در سریال «بزنگاه» گفت: «من کار با آقای عطاران را خیلی دوست داشتم، اما تجربه کار طنز را نداشتم و از این موضوع بسیار می‌ترسیدم که با همکاری دوستان و آقای لولایی خوشبختانه موفق شدم.»

او درباره بزرگ‌ترین چالش زندگی‌اش توضیح داد: «من همیشه از اینکه دوستم نداشته باشند می‌ترسم، دوست دارم که همیشه محبوب باشم تا مشهور و مردم به من علاقه داشته باشند.»

بازیگر سریال «نفس گرم» درباره عجیب‌ترین تصمیم زندگی خود گفت: «شروع دوباره کار بازیگری برایم بسیار سخت بود، من باید بین دو چیز مهم که به هردو آن ‌ها علاقه داشتم، یکی را انتخاب می‌کردم.»

گلچین در پایان گفت: «من بعد از انقلاب زمانی وارد این عرصه شدم که تعداد کمی بازیگر زن مشغول به کار بودند، برایم همیشه این سوال است که چرا هیچگاه یک نقش خوب سینمایی به من پیشنهاد نشده است. من این مرزبندی را که بین بازیگران حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر انجام شده است، نمی‌فهمم و به نظرم درست نیست. ما تجربه‌های موفقی داشتیم از کسانی که در حوزه‌های دیگر هم فعالیت کرده‌اند، خواهش می‌کنم که به ما هم این فرصت داده شود.»

او در پایان این برنامه، اولین لباسی را که با آن جلوی دوربین رفته به همراه مجموعه آثار نادر گلچین، خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را به موزه «دورهمی» اهدا کرد.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها