تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20927

سحر زکریاسحر زکریا بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید در گذشته اگر یک بازیگر بینی عمل‌کرده داشت، نقش‌های بسیاری را از دست می‌داد، در حالی که امروز کل صورت بازیگر عمل شده است و هیچ کس واکنش نشان نمی‌دهد.

به گزارش سینماسینما، سحر زکریا بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر او را در فضای کمدی و طنز دیدیم تا آثار رئال و جدی، این روزها فعالیتی در عرصه تصویر ندارد.

او دراین‌باره به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این روزها بیکارم و بیشتر وقتم را صرف فیلم دیدن و کتاب خواندن می‌کنم، چرا که کاری غیر از بازیگری بلد نیستم و نمی‌توانم کار دیگری انجام دهم. این بیکاری به صورت ناخواسته است و گریبان همکاران کارکرده من را نیز گرفته است. یکسری افرادی که جدید آمده‌اند، مشغول فعالیت هستند و ما که بالغ بر ۲۰ سال است در این عرصه فعالیت کرده‌ایم، این روزها بیکاریم.

وی در ادامه افزود: اگر سریال‌هایی که این روزها در حال پخش هستند نسبت به چند سال گذشته مقایسه کنید، اصلاً قابل دیدن نیستند و اگر تولیدکنندگان با همین روش پیش بروند، هیچ اتفاق شاخصی در عرصه تصویر رخ نمی‌دهد. در سینما، تئاتر و تلویزیون به شکلی باز شده است که هر کسی می‌تواند به راحتی وارد شود و نتیجه آن همینی است که امروز شاهد آن هستیم و بهتر هم نمی‌شود. حاصل این اتفاق از دست دادن مخاطب بیشتر است، چرا که مردم می‌خواهند بازیگرانی را ببینند که می‌شناسند و با آن‌ها خاطره دارند. امروز شما هر برنامه‌ای که نگاه می‌کنید یکسری چهره جدید وارد شده‌اند که هیچ پیشینه‌ای ندارند و نمی‌دانیم که کجا بازی کرده‌اند که امروز تبدیل به بازیگر ایرانی شده‌اند. ما در زمان گذشته بسیار سختی می‌کشیدیم و مشقت‌های فراوانی را تحمل می‌کردیم تا به ما بگویند بازیگر. در حالی که امروز خیلی سریع می‌آیند و بازیگر می‌شوند و در لیست بازیگران ایرانی هم قرار می‌گیرند و این بسیار زشت است.

بازیگر سریال “قهوه تلخ” اظهار کرد: ما با مردم در ارتباط مستقیم هستیم و من امروز کسی را نمی‌بینم که مخاطب تلویزیون باشد، اکثر کسانی که می‌بینم می‌گویند اصلاً تلویزیون نگاه نمی‌کنیم. وقتی یک سریال می‌بینید فقط دو بازیگر مرد آن را می‌شناسید، آن هم شاید و باقی معلوم نیست از کجا آمده‌اند. من از ورود چهره‌های جدید ناراحت نیستم، اما ای‌کاش شرایط بازی کردن را داشته باشند و بازیگر باشند. امروز هیچ‌یک از سخت‌گیری‌هایی که در زمان گذشته برای ورود بازیگران به تلویزیون وجود داشت دیده نمی‌شود. در زمان ما اگر بازیگری بینی عمل‌کرده داشت، نقش‌های بسیاری را از دست می‌داد، در حالی که امروز کل صورت بازیگر عمل شده است و هیچ کسی هم نسبت به این اتفاق واکنش نشان نمی‌دهد، زمانی قانونی گذاشتند برای این مسئله و امروز هیچ تعریفی برای آن وجود ندارد.

زکریا در ادامه درباره کمبود بودجه و کیفیت پایین آثار گفت: تهیه‌کننده می‌گوید بودجه نیست درنتیجه دستمزدها را کم می‌کنند، خب وقتی بودجه ندارید نسازید و هر وقت بودجه داشتید برنامه‌سازی کنید. امروز متأسفانه برخی از تهیه‌کنندگان پول را می‌گیرند و در جیب خودشان می‌گذارند و بعد انتظار دارند من با مبلغی کمتر از دستمزد خودم کار کنم و وقتی من نمی‌پذیرم، همان کار را با رقم پایین‌تر به خانمی می‌دهند که اصلاً بازیگر نیست و بلد نیست چطور بازی کند و این جای خجالت دارد.

بازیگر سریال” پاورچین” همچنین درباره مافیای سینما بیان کرد: سینما همیشه مافیای خودش را داشت و این مافیا الان به تلویزیون هم کشیده شده است. گاهی فکر می‌کنم که شاید اشتباه کردم و افسوس می‌خورم که سال‌های عمرم را صرف این کار کردم و الان باید بنشینم و ببینم کسانی که نسبت به بازیگری هیچ دانشی ندارند، بدون هیچ سختی و مشقتی مشغول کار هستند، در حالی که ما سختی بسیار کشیدیم و آرام‌آرام با پذیرش نقش‌های کوچک به اینجا رسیدیم، امروز بازیگران یک شبه تبدیل به سوپراستار می‌شوند. من پس از سال‌ها فعالیت در این عرصه اگر با یک گروه مافیا در ارتباط باشم می‌توانم کار بگیرم و از آنجایی که من همیشه به نوعی کار کردم که ‌شان خودم را به عنوان یک بازیگر حفظ کرده‌ام و از حضور در این گروه‌ها اجتناب کرده‌ام، نتیجه‌اش برایم دور ماندن از فضای کاری است. چرا من باید هوای دستیار کارگردان را داشته باشم و او به من بگوید روزی شما دست ماست. این چه رفتار اشتباهی است که در سینما جا افتاده است. این اتفاقات یواشکی می‌افتد و هیچ کسی هم نمی‌فهمد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و سینما و تلویزیون در حال رفتن به کدام سمت هستند.

 

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها