تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 139537

فیلم سینمایی «گورکن» امروز در نخستین نمایش جهانی خود در بخش استعدادهاى جوان آسیایی جشنواره‌ فیلم شانگهای به نمایش درمی‌آید.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان امروز دوشنبه ۲۷ جولای در نخستین نمایش جهانی خود، در سالن شماره ۳ مرکز هنری فیلم شانگهای به نمایش درخواهد آمد. این فیلم هفته‌ آینده (یکشنبه ۱۲ مرداد) در سالن بزرگ مرکز هنری FANCL برای بار دوم روی پرده خواهد رفت.

بیست و سومین جشنواره فیلم شانگهای از ۴ تا ١٢ مرداد (٢۵ جولاى تا ٢ آگوست)، بصورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکال و مجازى و نیز سینماى فضاى باز برگزار شده و در مجموع نزدیک به ۴۰۰ فیلم در چهل سینماى شهر شانگهاى به نمایش درمی‌آیند. امسال جشنواره شانگهای به علت مشکلات ناشى از شیوع ویروس کرونا هیچ مهمان خارجى نداشته و حتی داورى و مراسم اعطاى جایزه در دو بخش رقابتى استعدادهای جوان آسیایی و جام طلایی نیز برگزار نمی‌شود. مخاطبان برای ورود به سالن‌های سینما ملزم به داشتن ماسک هستند و پیش از ورود به سالن‌ها نیز مورد تب سنجی قرار می‌گیرند.

از سینمای ایران به غیر از «گورکن»، «نجیبه» ساخته مصطفى گندم کار در بخش «استعدادهاى جوان آسیایی»، «من اینجا هستم» ساخته عباس امینى و فیلم کوتاه «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدى در بخش «جام طلایی»،  و «مترى شیش و نیم» ساخته سعید روستایى و «پیرمردها نمى میرند» ساخته رضا جمالى نیز در بخش «چشم انداز بین‌الملل» روی پرده خواهند رفت. مروری بر آثار فدریکو فلینى (نسخه‌های بازسازى شده با کیفیت ۴K) و مروری بر آثار کلود شابرول و نیز نمایش هشت قسمت «هرى پاتر» از دیگر بخش‌های جذاب این رویداد معتبر سینمایی به شمار می‌آ یند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها