تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 92713

سینمای ایران با نمایش ۱۰ اثر در مادرید اسپانیا مرور می‌شود.

به گزارش سینماسینما، مراسم افتتاحیه دوره فیلم سینمای ایران در مرکز فرهنگی کایشافروم مادرید اسپانیا برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمع قابل توجهی از علاقه مندان سینمای ایران در اسپانیا، در مرکز فرهنگی کایشافروم برگزار شد، ابتدا خانم مننه گرس مدیر بخش نمایشگاه‌های فرهنگی خانه آسیا درباره نمایش فیلم‌های سینمای ایران که با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و خانه آسیا برگزار می شود، توضیحاتی ارائه کرد.

وی همچنین به ویژگی‌های سینمای امروز ایران و نسل جدیدی از فیملسازان که مضمون‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه ایرانی را پیش برده‌اند و راهی که سه دهه از آغاز آن می‌گذرد ادامه داده‌اند، پرداخت.

مدیر بخش نمایشگاه‌های فرهنگی خانه آسیا از برگزاری دوره‌های نمایش فیلم‌های ایرانی در اسپانیا با اشاره به نمایش این دوره اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد نمایش‌های بیشتری از سینمای ایران باشیم.

گرس در پایان پس از معرفی مختصری از فیلم «امکان مینا» ساخته کمال تبریزی سخنانش را به پایان برد.

در ادامه علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا با خوشامدگویی به حاضران در مراسم و اظهار خرسندی از میزبانی این دوره نمایش فیلم، سینمای ایران را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد که امروز توانسته است مورد توجه مردم در کشورهای مختلف دنیا قرار بگیرد و راه تازه‌ای را در سینما باز کند.

وی تفاوت اصلی سینمای ایران را با سینمای هالیوود، در تأکید بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی دانست و یادآور شد: برخلاف مشی رایج فیلمسازی در هالیوود که در آن موضوعاتی چون جنسیت و خشونت برجسته می‌شوند، سینمای ایران با تمرکز بر ارزش‌های دینی و انسانی موفق شده است با مردم جهان ارتباط برقرار کند.

این دوره نمایش فیلم‌های ایرانی در مادرید اسپانیا تا روز ۲۸ تیر (۱۹ جولای) و با نمایش ۱۰ فیلم در مرکز فرهنگی کایشافروم و موزه هنرهای معاصر مادرید برگزار شد.

در این دوره فیلم‌هایی چون «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» (حمید قربانی)، «سارا و آیدا» (مازیار میری) و «خواب آب» (فرهاد مهرانفر) به نمایش درآمد تا تصویری از سینمای امروز ایران را در پیش چشم مخاطبانی قرار دهد.

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها