تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۵/۱۷ - ۲۱:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 179326

رییس هیأت مدیره خانه سینما زمان احتمالی برگزاری انتخابات هیأت مدیره و جشن خانه سینما را اعلام کرد.

به گزارش سینماسینما، دوم مردادماه امسال قرار بود مجمع و انتخابات هیات مدیره خانه سینما برگزار شود که دو ساعت پیش از شروع مجمع با ارسال نامه‌ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لغو و به زمانی دیگر موکول شد. این اتفاق طبق گفته رییس هیأت مدیره خانه سینما از سوی وزارت ارشاد برای تایید صلاحیت نامزدها رخ داد و هنوز مشخص نشده آیا از میان نامزدهایی که صنوف سینمایی تعیین کردند، کسی باید حذف شود یا خیر.

محمدعلی نجفی در گفت‌وگویی با ایسنا در پاسخ به پرسشی درباره نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات هیات مدیره خانه سینما و اینکه چه زمانی این انتخابات برگزار خواهد شد؟ بیان کرد: ما هفته گذشته جلسه‌ای با آقای خزاعی -رییس سازمان سینمایی- داشتیم که صحبت‌هایی درباره مسائل مرتبط با وزارت ارشاد مطرح شد و روز سه‌شنبه یا چهارشنبه (۱۷ – ۱۸ مرداد) جلسه‌ای را با اعضای هیأت مدیره خواهیم داشت تا برنامه‌ریزی کنیم احتمالا در هفته اول یا دوم شهریورماه مجمع و انتخابات هیأت مدیره خانه سینما برگزار شود.

او درباره اینکه تایید کاندیداهای صنوف به چه نتیجه‌ای رسیده است، گفت: این مسئله به سازمان سینمایی مربوط نیست و گفته شد که به حراست وزارت ارشاد ارتباط دارد که البته هنوز هم جوابی به ما نداده‌اند، ولی تصور من این است که مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و به احتمال زیاد همان کاندیداها در انتخابات حضور دارند بویژه آنکه همه، افرادی شناخته شده با سابقه‌ای طولانی در فعالیت‌های صنفی و سینمایی هستند.

نجفی درباره زمان برگزاری جشن خانه سینما که به دبیری فرهاد توحیدی در تدارک برگزاری است و اینکه آیا با توجه به تعویق انتخابات، در همان تاریخ ۲۱ شهریور و همزمان با روز ملی سینما برپا خواهد شد، پاسخ داد:‌ خانه سینما درصدد است که جشن را امسال حتما برگزار کند و ان‌شاءالله بیست‌ودومین جشن خانه سینما اوایل آبان‌ماه یعنی پس از پایان ماه‌های محرم و صفر برگزار خواهد شد.

آخرین دوره جشن خانه سینما (دوره بیست‌ویکم) در سال ۱۳۹۸ برپا شد و پیگیری‌ها برای برگزاری دوره ۲۲ در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دلیل پاندمی به سرانجام نرسید.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها