تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۰۸:۴۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 53856

 فیلم مستند «انتهای خیابان پاستور» به کارگردانی محسن خان‌جهانی و جعفر محمدی در سینما فرهنگ رونمایی می‌شود.

به گزارش سینماسینما، فیلم مستند «انتهای خیابان پاستور» ساخته محسن خان‌جهانی و جعفر محمدی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت در سینما فرهنگ رونمایی می‌شود.

این مستند نگاهی دارد به انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و حاشیه‌ها آن و با نامزدهای ریاست جمهوری آن دوره حسن روحانی، علی اکبر ولایتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، محمد غرضی، غلامعلی حداد عادل و محمدرضا عارف همراه می‌شود و سعی در ثبت تصاویر متفاوتی از آن‎ها دارد.

محسن خان‌جهانی درباره ساخت «انتهای خیابان پاستور» نوشته‌است: «مستند «انتهای خیابان پاستور» را در سال ۹۲ و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ساختم تا یکی از مهم‌ترین انتخابات ریاست جمهوری را در تاریخ سیاسی ایران، ثبت تاریخی کنم البته بدون جانبداری چون قرار نبود مستند تبلیغاتی بسازم. من یک مستندساز هستم و خودم را یک سیاست‌مدار نمی‌دانم، بنابراین این فیلمم هم مانند مستند قبلی «صندلی ۲۵۷» به نظرم سیاسی نیست و یک مستند اجتماعی است.

این اتفاق؛ انتخابات، بخشی از جامعه ماست که در آن مقطع زمانی اتفاق افتاده‌است و من سعی کردم علاوه بر ثبت تاریخی، بدون قضاوت با چهار نامزد ریاست جمهوری همراه شوم و قضاوت و نتیجه آن را به مخاطب واگذار کنم. حالا در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،علاقه‌مندان سینمای مستند را دعوت می‌کنم تا به تماشای مستندی بنشینند که چهار سال قبل در تب و تاب انتخاباتی مهم ساخته شد.»

محسن خان‌جهانی در سابقه فیلمسازی‌اش ساخت مستندهایی چون «یاردبستانی»، «کلاه شیشه‌ای»، «سند آزادی»، «ارتفاع ۴۳۷»، «شهرپولکی» و… را داشته است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها