تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۵:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35419

ماه و پلنگحجم و نوع ممیزی‌ها در مجموعه «ماه و پلنگ» به انصراف نویسنده و کارگردان از این پروژه انجامیده است.

به گزارش سینماسینما، احمد امینی کارگردان سینما و تلویزیون درباره انصراف از کارگردانی مجموعه «ماه و پلنگ» گفت: احساس کارگردان بودن در این پروژه ندارم. دوستانی در تلویزیون هستند که به جای نویسنده و کارگردان فکر کرده و ایده‌هایشان را اجرا می‌کنند. من سال هاست با تلویزیون کار کرده ام و تا به حال چنین تجربه ای نداشتم که ناظر پخش روی ریتم سکانس، نورپردازی، حرکت دوربین، شخصیت پردازی و مواردی از این دست نظر داشته باشد و نظرش را اعمال کند.

او ادامه داد: آنچه شما می‌بینید، کاری نیست که ما به آن فکر کرده‌ایم، بسیاری از دیالوگ‌ها، مسیر قصه، بسیاری از جمله‌ها، شخصیت‌ها و روابط که با دقت و با توجه به قواعد تلویزیون طراحی شده اند دستخوش حذف و ممیزی شده اند. این موارد، مجموعه را ناقص و الکن کرده است.

کارگردان «اولین شب آرامش» گفت: من هر شب پای این سریال می‌نشینم و از حجم تغییرها شگفت زده می شوم. من و آقای سعید مطلبی نویسنده این مجموعه در نامه ای انصرافمان را از ساخت این مجموعه به تهیه کننده و مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه اعلام کردیم. با این شرایط واقعا ادامه کار ممکن نیست.

امینی افزود: می توانم از تعداد و شکل این ممیزی‌ها کتابی بنویسم که کمدی و خنده دار است. ممیزی به شیوه کارگردانی، مونتاژ، تصویربرداری و …که قبلا تجربه اش را نداشتم.

سعید مطلبی نویسنده مجموعه «ماه و پلنگ» گفت: من و آقای احمد امینی دوشنبه ۲۲ آذرماه و به دنبال مجموعه‌ای از ممیزی ها و حذف هایی که ناظر پخش روی این مجموعه داشته از ادامه کار انصراف دادیم. این نامه را به آقای آرمان زرین‌کوب تهیه کننده دادیم و امیدواریم دیگر نام ما در تیتراژ مجموعه ثبت نشود.

او ادامه داد: من این سکانس ها را در فضای مجازی منتشر می کنم تا مخاطبان متوجه شوند که حذف‌ها چقدر غیرحرفه‌ای، غرض ورزانه و از روی بی اطلاعی و بی دانشی بوده است. برای تولید یک مجموعه در تلویزیون میلیاردها تومان از بیت المال مصرف می شود، ده‌ها نفر در یک پروژه زحمت می کشند ولی یک نفر با دیدن هر بخش می تواند اعمال سلیقه کرده و روند کار را مختل کند.

مطلبی افزود: آیا یک مجموعه یا فیلم بدون نظارت در تلویزیون به مرحله تولید می‌رسد؟ متن پس از عبور از فیلترهای مختلف به مرحله ساخت می رسد، پس از آن ناظر کیفی در کنار مجموعه قرار دارد و بر جمله ها و کلمه ها نظارت می کند، مدیر گروه فیلم و سریال متن را می‌خواند و در جریان امور است، رییس شبکه هم همین طور. بعد یک نفر در پایان راه و پس از همه مراحل به جایگاهی در تلویزیون می رسد که مسیر داستان و شکل مجموعه را عوض می‌کند.

مجموعه «ماه و پلنگ» به تهیه‌کنندگی آرمان زرین کوب از شبکه سه پخش می شود. داریوش ارجمند، آتنه فقیه نصیری، علی شادمان، شاهرخ استخری، ویدا جوان و … بازیگران این مجموعه هستند.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها